Smary

Smary

Wraz z upływem czasu i eksploatacją, rower ulega stopniowemu zużyciu. Jest to zupełnie normalne zjawisko, które dotyczy wszystkich urządzeń mechanicznych. Z tego względu kluczowe znaczenie ma prawidłowo przeprowadzony serwis. Zanim przystąpimy do wykonywania odpowiednich czynności należy zaopatrzyć się w smar do roweru. Dzięki niemu można uzyskać nie tylko bardziej płynną pracę jednośladu, ale również opóźnić zużywanie się poszczególnych części. Dodatkową zaletą takiego preparatu jest zabezpieczenie roweru przed rdzą oraz wodą, które stanowią spore zagrożenie.

Jak wybrać dobry smar rowerowy?


Zasada użytkowania smaru jest dość prosta. Należy posmarować nim wszystkie ruchome elementy oraz miejsca łączenia dwóch elementów. Takie czynności należy powtarzać po zakończeniu sezonu. Niemniej jednak niektóre części mogą wymagać częstszego smarowania. Dotyczy to zwłaszcza łańcucha i napędu. Jeśli tylko słyszymy trzaski i zgrzyty może być to wyraźny znak, że należy nasmarować te elementy. W naszej ofercie znajduje się wiele różnych produktów. Co istotne zawsze należy je aplikować na jednoślad, który został wcześniej wyczyszczony i osuszony. Jedną z opcji jest olej do roweru przeznaczony do smarowania nie tylko łańcucha, ale również układu napędowego oraz innych ruchomych części. Takie preparaty mogą być stosowane do wszystkich pojazdów, niezależnie od ich rodzaju.

Produkty zawierają syntetyczne dodatki, dzięki którym można zmniejszyć tarcie, a tym samym poprawić płynność zmiany biegów. Najlepszej jakości olej rowerowy natychmiast się wchłania, dzięki czemu nie trzeba przejmować się kapaniem. Oferowane przez nas środki wyróżniają się wysoką wydajnością i długim czasem działania. Kolejną zaletą jest bardzo dobra przyczepność do powierzchni metalowych. Regularne stosowanie oleju zwiększa odporność na brud i przedłuża żywotność części. Jakościowe produkty zachowują stałe właściwości smarowania, niezależnie od panujących warunków. W naszej ofercie dostępne są oleje przeznaczone m.in. do jazdy w suchych warunkach i przy wysokim zapyleniu.

Smar do łańcucha rowerowego - jakie produkty można jeszcze znaleźć w asortymencie?


Smary mogą zawierać różne substancje, co ma bezpośredni związek z ich właściwościami i zastosowaniem. Przykładowo wersje ceramiczne są wykorzystywane do smarowania części metalowych, które są mocno obciążone tarciem. Smary teflonowe są przeznaczone do tzw. smarowania suchego. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie nie można użyć produktów z olejami i tłuszczami. Wersje suche na bazie teflonu skutecznie chronią przed wilgocią i nie pozostawiają osadu. Można także spotkać się ze smarami litowymi o uniwersalnym zastosowaniu oraz produktami w sprayu, które sprawdzą się w przypadku amortyzatorów, łańcuchów i stałych elementów.

Jako olej do łańcucha rowerowego doskonale posłuży środek w sprayu, a także smar ceramiczny i teflonowy. W przypadku amortyzatorów warto sięgnąć po produkty typowo olejowe. Jeśli chodzi o układ napędowy i łożyska najlepiej sprawdzą się preparaty litowe, teflonowe i olejowe. Dedykowane smary zapewnią najlepsze i najdłuższe efekty. Dobre zabezpieczenie ruchomych elementów sprawia, że jazda rowerem w trudnych warunkach jest prostsza, a jednocześnie przyjemniejsza. Olej do smarowania łańcucha rowerowego oraz inne produkty tego typu wydłużają pracę pojazdu oraz zapewniają mu bezpieczeństwo. W naszej ofercie można znaleźć produkty takich marek jak Finish Line, Momum, Morgan Blue, Garmin, Wahoo oraz Tufo.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę
Filtruj / Sortuj
  1. 27,90 zł 22,32 zł
  2. 59,90 zł 47,92 zł
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę