Ładuję...

Marki rowerów w sklepie Sprint

07/07/2022
Marki rowerów w sklepie Sprint

Wybór odpowiedniej marki rowerów to inwestycja w jakość, komfort i niezawodność. Mogą to być zarówno jednoślady, które wyróżniają się wysoką jakością i jednocześnie są dostępne w przystępnych cenach. W tym wpisie przedstawimy najlepsze marki rowerowe dostępne w naszym sklepie.

Spis treści:

 1. Markowe rowery – na jakie warto postawić?
 2. Trek
 3. Specialized
 4. Giant
 5. Cannondale
 6. Kross
 7. Unibike
 8. Marki rowerów z trójmiasta – NS Bikes, Rondo i Octane One
 9. Dartmoor
 10. Polygon
 11. Marin
 12. Rowery dla dzieci – Woom

Markowe rowery – na jakie warto postawić?

Wybór roweru to nie tylko kwestia określenia jego typu, który najlepiej odpowie Twoim potrzebom. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na budowę, konfigurację czy wygląd. Ale ważna jest również marka, która oferuje wysoką jakość, innowacje technologiczne oraz dobre wsparcie posprzedażowe. To sprawia, że jednoślady sprawdzą się w każdych warunkach, zwiększają bezpieczeństwo jazdy i są wyposażone w wytrzymałe komponenty. W naszym sklepie znajdziesz rowery marki Trek, Specialized, Giant, Cannondale, Kross, Unibike, Dartmoor, a także wiele innych modeli, które cechuje świetna jakość.

Trek

Zestawienie zaczynamy od największych marek rowerowych w ofercie. Jedną z nich, bez wątpienia jest amerykańska marka Trek. O jej wielkości nie stanowi wyłącznie ilość produkowanych i sprzedawanych rowerów, ale także wkład w ich rozwój, z którego czerpie cała branża. W rowerach Trek często stosowane są nowatorskie rozwiązania, które pozwalają na wyprzedzanie konkurencji, zarówno na rynku sprzedaży, jak i na wyścigach, w których startują te maszyny. To z pewnością jedna z najlepszych marek rowerowych na terenie Polski.

Marka posiada szeroką gamę modeli, w oczywiście przeróżnych segmentach. W jej ofercie znajdziemy najwyższej klasy propozycje dla zawodników, a po drugiej stronie coś z oferty dla rekreacyjnych rowerzystów.

Dla miłośników MTB, kolarstwa szosowego, czy zwolenników miejskich dojazdów na dwóch kółkach. Do firmy Trek należą także takie marki jak: Bontrager – tworzący części i akcesoria rowerowe, oraz rowerów Electra i Diamant. Jej produkty cieszą się uznaniem za m.in. innowacyjność, stylistykę, precyzję wykonania, a także wsparcie posprzedażowe w postaci dożywotniej gwarancji na ramę. W tak szerokiej ofercie z pewnością znajdziesz najlepszy rower dla siebie.

Specialized

Specialized jest również jedną z czołowych marek w branży rowerowej. Cechuje się wysoką innowacyjnością, która obejmuje zarówno tworzone przez nią dwukołowce i stosowane w nich nowatorskie patenty, jak i objawia się w akcesoriach, odzieży, czy obuwiu marki Specialized. Jej rowery obejmują większość segmentów rynku, również wśród rowerów elektrycznych.

Marka zdecydowanie skupia się na produkcji jednośladów w wyższym segmencie cenowym. Szczególną uwagę zwracają wyspecjalizowane modele najwyższej klasy – seria S-Works. To maszyny, które na swoim poziomie często mogą być określane przymiotnikami zaczynającymi się od "naj", i które stoją za licznymi zwycięstwami w wyścigach na najwyższym, światowym poziomie.

Specialized to mocno markowe rowery i zwłaszcza w wyższych modelach nierzadko wyposażane są w nowatorskie technologie, odznaczające je na tle konkurencji. Firma oferuje dożywotnią gwarancję na ramę zakupionego i zarejestrowanego jednośladu.

Giant

To także jedna z najlepszych marek rowerowych. Oferta producenta to szeroki wachlarz modeli na zróżnicowanym poziomie zaawansowania i zastosowaniu – od rowerów rekreacyjnych, po maszyny do ścigania na najwyższym poziomie, zarówno na szosie, jak i po górskich bezdrożach. Jedną z popularniejszych serii tego producenta jest rowery szosowe Giant TCR, która w swoim czasie zrewolucjonizowała konstrukcję ram szosowych wprowadzając tzw. slopingową geometrię.

Rowery Giant doceniane są również w innych segmentach, w tym chociażby dzięki zawieszeniu Maestro w modelach MTB. Wartym zauważenia faktem jest to, że w nawet wysokich klasach rowerów, Giant często oferuje konkurencyjne cenowo modele, które wypadają korzystnie w porównaniu stosunku ich wysokiej jakości do ceny. Firma, podobnie jak wymieniane wcześniej, daje dożywotnią gwarancję na ramy zakupionych rowerów. Ponadto, niezależnie od tego, czy chcesz aluminiową ramę, czy taką z włókna węglowego, znajdziesz znajdziesz ją wśród jednośladów Giant.

Marką Gianta jest również Liv. Jest jedną z niewielu marek rowerowych tworzonych specjalnie dla kobiet. To nie tylko odpowiedniki męskich rowerów, ale maszyny, które zostały zaprojektowane od początku do końca dla pań. Marka Liv nie zatrzymuje się na rowerach rekreacyjnych, a dużą popularnością cieszą się jej bardziej wyczynowe modele, które dostosowano wymiarami i geometrią do potrzeb płci pięknej, w tym wizualnie – piękną kolorystyką, która przyciąga uwagę nie tylko pań.

Cannondale

To amerykańska marka słynąca ze swoich autorskich rozwiązań i wykraczania poza standardy panujące w branży. Produkcję rowerów zaczęła w 1983 roku w Stanach Zjednoczonych i jako jedna z pierwszych firm na świecie uruchomiła masową produkcję aluminiowych ram rowerowych. Jedną z najsłynniejszych serii rowerów Cannondale jest linia szosowa CAAD, która swoje początki miała w latach 90-tych.

Najbardziej charakterystycznym rozwiązaniem marki Cannondale są przednie widelce amortyzowane Lefty stosowane w rowerach górskich, a dzisiaj również w gravelach, wyłącznie tej marki. Odznacza je budowa oparta na pojedynczej goleni po lewej stronie, która zapewnia wysoką sztywność układu i precyzję działania w terenie.

Cannondale należy również do największych producentów na świecie i oferuje rowery w każdym segmencie, również tym bardziej budżetowym. O wysokiej jakości i skuteczności ich wyczynowych maszyn świadczą sukcesy sportowców ścigających się zarówno na szosie jak i w MTB na rowerach Cannondale. Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie marki rowerów, Cannondale ma jedną z najbardziej szerokich ofert.

Kross

Czas na polskie marki rowerowe, a jedną z nich jest Kross, który cieszy się nieustającą popularnością wśród krajowych odbiorców, a także zagranicznych. Firma z Przasnysza ma swoje początki w latach 90., natomiast znaczny jej rozwój zaczął się na początku lat dwutysięcznych, wraz z otwarciem w Polsce nowoczesnego zakładu produkcyjnego. To prawdziwi specjaliści, a świadczy o tym własna fabryka ram karbonowych i jedne z pierwszych w Polsce modeli wykonywanych w oparciu o ramy z tego materiału – wyższych pozycji z serii górskiej Level. To poniekąd sprawia, że mało które marki rowerowe mają aż taką popularność, co Kross.

W rozwój firmy wkład ma również profesjonalna drużyna kolarska Kross Orlen Cycling Team, z którą współpracując marka doskonali swoje produkty, a także jest rozpoznawana na świecie. Produkuje swoje rowery w oparciu o nowoczesne technologie, jednak jest w stanie dopasować swoje produkty do realiów Polskiego rynku, często oferując modele o świetnym stosunku jakości do ceny, co jest doceniane wśród krajowych użytkowników. Oferta to również akcesoria, w tym bagażniki, sakwy, odzież czy różnorodne grupy osprzętu.

Unibike

Unibike to producent rowerów z Bydgoszczy, który podbija krajowy rynek swoimi produktami o doskonałej relacji między oferowanym wyposażeniem, jakością wykonania, a ceną. W ofercie tego producenta królują rowery skierowane do bardziej rekreacyjnych i amatorskich rowerzystów. To przede wszystkim rowery crossowe, trekkingowe, a także rowery górskie. Rowery Unibike posiadają 5-letnią gwarancję na ramę i są bardzo atrakcyjne pod względem ceny, jak i jakości wykonania. To wszystko łączy stonowany design produktów, który trafia do wielu odbiorców.

Marki rowerów z trójmiasta – NS Bikes, Rondo i Octane One

Grupa producentów firmy 7anna z trójmiasta, w której każda z nich obejmuje rowery innego typu i skierowana jest do innej grupy odbiorców. NS Bikes – najstarszy brat w rodzinie, to wyczynowe rowery górskie i grawitacyjne, które cieszą się uznaniem nie tylko w Polsce.

Rondo to natomiast marka rowerów gravelowych, które wprowadziły na rynek np. zmienną geometrię i są również cenione na świecie i zbierają pozytywne recenzje. Marki rowerów w tej rodzinie uzupełnia Octane One, w której ofercie znajdą się bardziej budżetowe modele jednośladów z różnych segmentów. Firma w swoich rowerach dba nie tylko o aspekty techniczne, ale także wizualne, przez co w ich produktach na pewno nie można mówić o nudnej kolorystyce, a wprowadzane, nowe rozwiązania z biegiem lat podnoszą jej pozycję na rynku.

Dartmoor

To kolejna z polskich marek w naszej ofercie, w tym wypadku skierowana do fanów bardziej ekstremalnych dyscyplin rowerowych. Dartmoor to marka firmy Velo skupiająca się na produkcji rowerów i części rowerowych górskich i grawitacyjnych. Ich sprzęt dociera zarówno do początkujących fanów szaleństw na rowerze, a także tych nieco bardziej zaawansowanych. W ofercie Dartmoora coś dla siebie znajdą fani enduro, freeride’u, dirtu, czy trailu z przekonaniem, że to ich najlepszy rower.

Polygon

To firma reprezentująca marki rowerowe z Australii, która dopiero zaczyna swoją karierę na polskim rynku i zdobywa zaufanie miejscowych klientów. Rowery Polygon charakteryzuje konkurencyjny stosunek jakości do ceny, nawet względem krajowych producentów. Są wśród nich jednoślady rekreacyjne, jak i te skierowane do bardziej zaawansowanych amatorów sportów rowerowych. Dostępne są zarówno rowery szosowe, gravele, MTB z pełnym zawieszeniem, w wersjach aluminiowych i karbonowych, jak i wersje elektryczne. Polygon odznacza się również odważną kolorystyką, która potrafi zwrócić na siebie uwagę.

Marin

Marin, czyli rower amerykański. Na rynku istnieje od początków rozkwitu kolarstwa górskiego, a dokładniej od 1986 roku. Przyczynił się on do jego rozwoju i popularyzacji, a po latach nadal silnie jest związany z tworzeniem rowerów do jazdy w terenie. Dzisiaj Marin to nie tylko rowery górskie, ale w ostatnich latach popularnością cieszą się również jednoślady gravel tej marki. Niezależnie od modelu, rowery Marin to solidne maszyny, które oferują bardzo dużo w swojej często przystępnej cenie. Nie brakuje im charakteru i mają w swojej krwi i rodowodzie jazdę w terenie.

Rowery dla dzieci – Woom

Wielu producentów posiada w swojej ofercie rowerki dziecięce. W tej kategorii Woom zasługuje jednak na szczególną uwagę. Zajmuje się ona produkcją rowerów i akcesoriów wyłącznie dla dzieci, w czym jest ekspertem. O rowerach Woom można powiedzieć, że nie są małymi wersjami rowerów dla dorosłych, a projektami od początku tworzonymi z myślą o spełnianiu dziecięcych potrzeb. Stąd znajdziemy w nich wiele unikatowych rozwiązań oraz zastosowanych części i osprzętu, które stworzono wyłącznie na dziecięce potrzeby, jak chociażby mostki, korby, czy same koła, które też mogą się różnić i robić różnicę dla najmłodszych rowerzystów.

Dzięki szczegółowemu dopracowaniu od konkurencji wyróżniają się one również wyraźnie niższą masą. W kolekcji Woom znajdziemy modele dla dzieci w każdym wieku - od biegówek dla najmłodszych, po młodzieżowy rower górski.

Tagi