Ładuję...

Polygon – marka, którą musisz poznać bliżej. Jakie są rowery Polygon?

24/05/2023
Polygon – marka, którą musisz poznać bliżej. Jakie są rowery Polygon?

Polygon, to jedna z marek, która zyskała wiele benefitów podczas kryzysu pandemicznego w 2020 roku. Własna fabryka i centrum rozwojowe daje im nie tylko przewagę w obniżeniu kosztów, ale pozwala też utrzymać ciągłość dostaw i kontrolę nad każdym etapem tworzenia rowerów. Czy to dobra marka? Jakie są rowery Polygon? Sprawdź, czy Polygon spełni Twoje wymagania!

Spis treści:

  1. Polygon – co musisz wiedzieć o marce? Poznaj Polygon z bliska!
  2. Czym wyróżniają się rowery Polygon?
  3. Czy jazda na rowerze może być formą terapii w przypadku bólu kręgosłupa? Fakty i mity
  4. Profilaktyka bólu kręgosłupa u rowerzystów – jakie ćwiczenia warto wykonywać?
  5. Już wiesz, jak pokonać ból pleców po jeździe na rowerze i jak go uniknąć

Polygon – co musisz wiedzieć o marce? Poznaj Polygon z bliska!

W dynamicznym świecie rowerów globalne marki, takie jak Trek, Specialized, Giant czy Cannondale, dominują na rynku, oferując szeroki wybór modeli dla różnych dyscyplin i stylów jazdy.

Dysponują one znacznymi zasobami finansowymi i zaawansowaną technologią, co pozwala im na ciągłe inwestycje w badania i rozwój, a także na szeroko zakrojone kampanie marketingowe. Niemniej jednak istnieje wiele sposobów na to, by konkurować z tymi gigantami i Polygon jest tego świetnym przykładem.

W marketingu istnieje pojęcie „błękitnego oceanu”, czyli budowania marki własnej na podstawie przewagi, a nie rywalizacji. Suma tych przewag potrafi po wielu latach rozwoju doprowadzić do stworzenia unikatowej całości, która jest jedyna w swoim rodzaju. Jakie przewagi ma Polygon na tle konkurencji?

Panie, ale to z Indonezji!

Historia Polygon Bikes sięga 1989 roku, kiedy firma zaczęła budować rowery na rynki Azji Południowo-Wschodniej. Początkowo produkowano rowery z ramami stalowymi i aluminiowymi. 

W 1997 roku Polygon uruchomił sklep konceptowy, Rodalink, sprzedający rowery, części i akcesoria marki Polygon. W 2007 roku Polygon rozszerzył swoją dystrybucję na Australię, a w 2011 roku na Europę, otwierając swoją siedzibę w Niemczech. Kolejne rozszerzenie działalności miało miejsce w 2014 roku, kiedy firma weszła oficjalnie do Ameryki. 

Dziś jest to duża firma, która zwiększa swój udział w kolejnych rynkach rowerowych. W Polsce jej rozpoznawalność jest jeszcze na niskim poziomie, jednak jako oficjalny dystrybutor marki, zmieniamy to z każdym dniem, bo stale zgłaszają się do nas kolejne punkty zainteresowane współpracą.

Przyjęty model marketingowy, w którym firma nie inwestuje w celebrytów i skomplikowane, rozbudowane sieci dystrybucji, sprawdza się i jednocześnie pozwala to na zaoferowanie dobrej ceny klientowi końcowemu, który z chęcią poleci rowery tej marki, gdy spełnią jego oczekiwania. 

Wyjątkowo dobry stosunek jakości do ceny, to coś, z czym warto skojarzyć markę Polygon, bo te rowery są warte uwagi.

Polygon Sprint Rowery – jakie rowery Polygon znajdują się w sklepie Sprint Rowery

Marin, a Polygon

Własne linie produkcyjne pozwalają Polygon rozszerzać działalność między innymi na tworzenie ram dla innych producentów. Tak właśnie jest w przypadku Marin, który jest produkowany w ich indonezyjskiej fabryce. Taka współpraca ułatwia firmie dostęp do technologii i poszerza możliwości udoskonalania swoich rowerów.

Centrum badawczo-rozwojowe

Korzystanie z własnego zaplecza inżynierów i dostępu do technologii, pozwoliło Polygon stworzyć kilka interesujących rozwiązań, które wyróżniają markę na rynku. Marka przede wszystkim przekracza kolejne granice w rowerach DH i Enduro, jednak dynamiczny rozwój sprawia, że propozycje z innych segmentów są równie interesujące.

Wystarczy wymienić, chociażby Helios A7, który jest najtańszym na rynku rowerem szosowym Aero i oferuje tak dobry stosunek jakość/cena.

Sukcesy i współprace

Model Xquarone wygrał w 2017 roku nagrodę prestiżowego czasopisma Pinkbike. Kategoria, w której zwyciężył, to innowacja roku 2017. Marce Polygon udało się nieco zmienić filozofię projektowania rowerów DH i wytyczyć nowe standardy, co było bardzo dużym zaskoczeniem dla całej branży.

Kolejna odmiana Xquarone jest używana przez drużynę UR na Mistrzostwach Świata UCI w Downhillu. Ten sam model używany jest przez gwiazdę sportów ekstremalnych Kurta Sorge’a, który wygrał Red Bull Rampage w 2015 i 2017 roku.

Innowacja, która została wprowadzona, to wciąż rozwijany system „pływającego zawieszenia”, co sprawia, że rowery grawitacyjne z zawieszeniem tego producenta prowadzą się wyjątkowo dobrze. 

Polygon Factory Racing na imprezie World Enduro 2022

Polygon Factory Racing występuje na zawodach Enduro i DH, a drużyna wielokrotnie budziła zainteresowanie czasopisma PinkBike, które specjalizuje się w sportach grawitacyjnych. Jest to szczególnie wymagający test dla ram i systemów zawieszeń, a doświadczenia przekazane przez Polygon Factory Racing są bezcenne dla inżynierów przy tworzeniu rowerów konsumenckich.

Rok 2022 zakończono wielkim sukcesem, gdzie zespół w składzie Dan Wolfe, Josh Morris i Ross Ennis sięgnęli po podium w prestiżowej imprezie World Enduro! Trudno o lepszy sposób na zamknięcie sezonu!

Rowery polygon – jakie są ich zalety

Czym wyróżniają się rowery Polygon?

Jest kilka technologii wykorzystywanych w rowerach Polygon, które sprawiają, że obok korzystnej ceny są one interesującym wyborem na rynku. 

Zaawansowane technologicznie ramy

Polygon wykorzystuje kilka technologii do produkowania swoich ram w zależności od segmentu roweru, z jakim mamy do czynienia. Stosowane są w nich najnowocześniejsze trendy, które powodują, że z powodzeniem możemy postawić je w jednym szeregu z czołowymi producentami.

Znajdziesz wśród rowerów Polygon ramy z taperowaną główką sterową, z wewnętrznym prowadzeniem linek i asymetrycznym tylnym widelcem. Zdecydowanie producent nadąża za trendami, a w niektórych segmentach (zwłaszcza Enduro i DH) nawet wyznacza nowe podejście do projektowania.

Rower crossowy Polygon Heist X2

  • AL6ALLOY – to podstawowy materiał, z którego tworzone są ramy aluminiowe w tańszych rowerach. Przed spawaniem poddawane są rygorystycznym testom wytrzymałościowym. Korzysta z niego na przykład świetny rower crossowy Polygon Heist X2.
  • ALX ALLOY – to lżejszy i trwalszy stop aluminium, niż ten, którego używa konkurencja. Potrójnie cieniowane rury ze stopu 6061 poddawane są obróbce cieplnej w celu zwiększenia wytrzymałości i trwałości. Znajdziesz go w lepszych rowerach z aluminiową ramą produkowanych przez Polygon, jak na przykład w legendarnym Siskiu,
  • ACX CARBON – tak oznaczone są ramy z włókna węglowego. Polygon stale podnosi poziom kompozytów w swoich rowerach, aktualnie jest to najlżejszy i najsztywniejszy materiał, jaki produkują. Mieszanka Toray T700 i wysokomudułowe włókno węglowe serii M pozwoliło na osiągnięcie wyjątkowych parametrów wytrzymałości i sztywności zwłaszcza w tych obszarach ramy, które są szczególnie obciążone. Niska masa własna to miły skutek uboczny. Zobacz Polygon Syncline, który zbudowany jest na ramie z tego materiału, ta maszyna robi świetne wrażenie i została atrakcyjnie wyceniona.

Rower górski Polygon Syncline C3

Zobacz Polygon Syncline, który zbudowany jest na ramie z tego materiału, to jeden z fajniejszych carbonów poniżej 10 000 zł, jakie są na rynku.

System amortyzacji i geometria

Floating System to specjalny typ zawieszenia, który pozwolił Polygon na stworzenie wyjątkowych rowerów Enduro. „Pływające zawieszenie” Polygon polega na tym, że oddziela ruch tylnego koła od zachowania zawieszenia i pozwala na uzyskanie świetnej kontroli nad rowerem. Ma to znaczenie szczególnie w technicznych sekcjach, w których przyczepność jest na wagę złota, a Tobie daje rower, który pomaga Ci pobić wszystkie rekordy przejazdu.

Uzupełnieniem powyższego systemu, jest platforma FS, która zapobiega „bujaniu” zawieszenia przy pedałowaniu. Dzięki temu na rowerach z pełnym zawieszeniem marki Polygon jedziesz z pełną wydajnością.

Dla miłośników graveli również coś się znajdzie. Polygon wspiera technologie Flip Chip, która daje możliwość wyregulowania geometrii roweru w zależności od tego, czy lubimy jeździć bardziej stabilnie, czy chcemy, by nasz gravel miał nieco więcej charakteru.

Czy jazda na rowerze może być formą terapii w przypadku bólu kręgosłupa? Fakty i mity

Rowery Polygon dopiero pojawiły się na naszym rynku, a już znajdziesz je w Sprint-Rowery! Podpowiadamy więc, na jakie modele warto zwrócić uwagę już na samym starcie.

Polygon Heist X7 – corss, który jest hitem sprzedażowym

To przykład bardzo wydajnego roweru hybrydowego, który sprawdzi się na różnych nawierzchniach. Jest zdecydowanie czymś więcej niż klasyczny ”rower fitness”. 

Geometria i konstrukcja ramy sprawia, że Polygon połączył w tym modelu wszystkie dobre cechy graveli, rowerów górskich i szosowych, co dało niezwykle interesującą mieszankę, która właściwie nie ma odpowiednika na rynku.

Rama wykonana jest z aluminium AL6 i ma sztywną oś zarówno z przodu, jak i z tyłu, co zwiększa jej sztywność. Poza tym zastosowano taperowaną główkę sterową, co jeszcze bardziej poprawia wrażenia z jazdy. Rama jak na ten segment jest bardzo zaawansowana, a sam Heist X7 pozytywnie zwala z nóg ceną.

Mało? Heist X7 ma hamulce tarczowe Shimano MT400 i osprzęt Shimano Deore 1x11 oraz powietrzny amortyzator Suntour NCX z hydrauliczną blokadą skoku.

Nic dziwnego, że klienci tak często wybierają ten model, bo jest to definicja wszechstronności i radości z jazdy w jednym. Heist X7 możecie zobaczyć w naszym nagraniu na YouTube.

Polygon Helios A7 – szosa aero z krwi i kości

W kategorii cena/jakość/wygląd jest to bardzo mocna propozycja. Przetestowaliśmy wnikliwie Polygon Helios A7 na naszym kanale YouTube, gdzie możesz obejrzeć go z bliska.

Helios powstał na ramie z włókna węglowego ACX Performance, która jest na granicy limitu masy narzuconego przez UCI. Rower jest sztywny i lekki, a po każdym naciśnięciu korby błyskawicznie przyśpiesza.

Tak samo, jak wszystkie ramy szosowe Polygon, tak i rama Helios A7 ma status UCI APPROVED. Oznacza to, że możemy startować na niej w zawodach sportowych bez ryzyka dyskwalifikacji.

Dla kogoś, kto poszukuje roweru szosowego ze świetnymi parametrami, seria Helios jest dobrym wyborem. Można się bardzo przyjemnie zaskoczyć, bo jazda na tym modelu jest niezwykle przyjemna. Helios A7 został rozsądnie wyceniony, ma pełny osprzęt Shimano 105 2 × 11 i koła z włókna węglowego ze stożkiem 30 mm.

Ciekawe propozycje od Polygon. Rowery wysokiej jakości

Profilaktyka bólu kręgosłupa u rowerzystów – jakie ćwiczenia warto wykonywać?

Pokazaliśmy Wam ten sprzęt w naszej recenzji i razem z NieKamilem stwierdzamy, że to fajny rower dla kogoś, kto lubi jazdę po lesie i górskich szlakach.

Wadą tego modelu jest duża masa, która uniemożliwia agresywną jazdę. Syncline C3 trzeba potraktować jako dobrą bazę do rozbudowy, bo rama waży zaledwie 1200 gramów. Nie zmienia to jednak faktu, że to prawdopodobnie najlepiej wyceniony rower MTB  z carbonu, jaki jest na rynku.

Tuning w postaci zmiany opon na lżejsze i modyfikacje komponentów kokpitu i sztycy, mogą go ładnie odchudzić, a wtedy już mamy do dyspozycji świetny rower MTB do amatorskiej jazdy na maratonach. Shimano Deore i RockShox Recon z blokadą zadowolą większość użytkowników, którzy lubią aktywnie spędzać czas na rowerze. 

Seria Xtrada – kompletne rowery XC w dobrej cenie

Jest to jedna z lepszych linii rowerów w gamie tego producenta. Stworzona została bardziej z myślą o jeździe terenowej, zarówno sportowej, jak i turystycznej. Jest to też odpowiedź na potrzebę posiadania dobrego roweru górskiego dla kogoś, kto nie ma ambicji wygrywania wyścigów, ale lubi fajną jazdę w terenie.

Model Xtrada 7 opisaliśmy w naszym nagraniu na YouTube i musimy zaznaczyć, że to bardzo fajny rower, który nam się spodobał.


Polygon Xtrada 7 ma hydroformowaną ramę z aluminium z wewnętrznie poprowadzonymi linkami i taperowaną główką sterową. Dużą zaletą tego modelu są sztywne osie zarówno z przodu, jak i z tyłu, co sprawia, że ten model bardzo ładnie się zbiera po każdym naciśnięciu korby. 

Bardzo pozytywne wrażenie robi krótki mostek i szeroka kierownica, które sprawiają, że Xtrada 7 jest bardzo zwinnym rowerem górskim na ciasnych i krętych odcinkach trasy.

Osprzęt skonfigurowany jest na Shimano Deore 1 × 12, które nawet w błocie i deszczu ma wysoką precyzję zmiany biegów.  Poza tym Xtrada 7 korzysta z powietrznego amortyzatora SR Suntour XCR z blokadą skoku. 120 mm skoku pozwoli nam całkiem fajnie poszaleć nawet na bardziej wymagających trasach trailowych.

To fajny rower z dobrej klasy ramą, niezłym amortyzatorem i jak na tę półkę cenową świetnym osprzętem. Wszystko podane zostało w bardzo atrakcyjnej cenie i to bardzo mocny kandydat do tytułu “król średniej półki rowerów górskich”.

Już wiesz, jak pokonać ból pleców po jeździe na rowerze i jak go uniknąć

Rowery Polygon możesz znaleźć w naszym sklepie Spirint-Rowery. Jesteśmy ich dystrybutorem w Polsce i każda dostawa czymś pozytywnym nas zaskakuje. Z czystym sumieniem wprowadziliśmy je obok takich marek, jak Trek, Giant i Specialized, bo naszym celem jest dostarczanie Wam możliwie najlepszych rowerów w najlepszych cenach.

W tym konkretnym przypadku jest to bardzo interesująca odpowiedź na aktualną sytuację ekonomiczną, bo są to dobrze wycenione rowery, które nie tracą na jakości i wydajności jazdy, a wręcz pozytywnie nią zaskakują. Dodamy tylko, że Polygon ma pełne stany magazynowe praktycznie każdego modelu, więc nie ma przestojów i konieczności zamawiania, jak w przypadku niektórych marek.

Krótko podsumowując – polecamy. Podoba się nam ten producent. Do następnego!