Ładuję...

Bunny hop na rowerze

Bunny hop na rowerze oznacza podskok lub przeskoczenie przeszkody. To jeden z najpopularniejszych i najbardziej podstawowych trików, od którego zaczyna każdy pasjonat bardziej wyczynowej jazdy na rowerze. W tym ruchu najważniejszym punktem jest przesunięcie środka ciężkości tak, aby przeskoczyć ponad daną przeszkodę i bez zatrzymywania móc jechać dalej. 

Bunny hop można wykonać na każdym rodzaju roweru. Pamiętaj jednak, że siodełko powinno być maksymalnie opuszczone. Przystępując do nauki lub wykonywania triku, nie zapomnij także o zasadach bezpieczeństwa. Obowiązkowy w tym wypadku będzie kask, a dla dodatkowej ochrony przydadzą się nakolanniki. 

Jak wykonać bunny hop? 

Podczas jazdy prosto podciągnij płynnym ruchem kierownicę do klatki piersiowej i utrzymując równowagę w stopach, ugnij kolana – tym sposobem podciągniesz rower do siebie. Następnie mocno odepchnij się tylnym kołem od podłoża i przesuń płynnie nogi w dół, od razu przyciągając je w kierunku klatki piersiowej. Środek ciężkości powinien przesunąć się na przód, a rower w poziomie, w powietrzu. Istotne jest również lądowanie, przy którym zwróć szczególną uwagę na ugięcie nóg oraz rąk – dzięki temu kończyny zadziałają jak amortyzator.