Ładuję...

Co to jest pumptrack?

Pumptrack jest rodzajem toru przeznaczonego do jazdy rowerem. Zbudowany jest w formie zamkniętej pętli, składającej się z pagórków i zakrętów. Jazda po torze wymaga ruchu góra – dół i balansu ciałem, zbędne jest pedałowanie. To wszechstronny trening, który angażuje górne partie mięśni – ręce oraz tułów. Ta aktywność fizyczna pomaga spalić nadprogramowe kilogramy, poprawia koordynację, refleks i kondycję. Przeznaczony jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Jak wygląda tor rowerowy?

Tor rowerowy składa się z kombinacji muld oraz zakrętów o zmiennej długości i wysokości. Tym samym każdy jest inny. Trasy tworzy się z trzech rodzajów nawierzchni: ziemi, betonu i kompozytu. 

Tory ziemne budowane są prowizorycznie w lasach i górzystych terenach, a do ich utworzenia wykorzystuje się naturalne wzniesienia terenu. Betonowe konstrukcje stawiane są na stałe w miastach. Tory kompozytowe modułowe umożliwiają natomiast złożenie trasy i przeniesienie w inne miejsce. Rozwiązanie jest popularne w przypadku organizowania jednodniowych zawodów.