Amortyzatory i widelce

Widelce i Amortyzatory w rowerze to elementy, które wpływają na sztywność konstrukcji i komfort prowadzenia roweru. Zacznijmy od sztywnych widelców. W większości będą one stosowane w rowerach szosowych, typu fitness czy rowerach miejskich. Coraz częściej trafiają też do szybkich rowerów górskich na kołach 29'. Sztywny widelec powinien być lekki i w miarę możliwości pochłaniać drgania. Takie wymogi będą spełniały widelce karbonowe. Pozostając przy rowerach górskich możemy przejść do amortyzatorów, gdyż tutaj ich zastosowanie będzie najbardziej uzasadnione. Idąc dalej amortyzatory możemy podzielić na przedni widelec amortyzowany i tylny amortyzator - popularnie damper. Co tak naprawdę daje nam zastosowanie amortyzatorów? W przypadku rowerów trekingowych będzie o głównie komfort, jeśli chodzi o rowery górskie tutaj oprócz komfortu będzie to przyczepność. Dobrej klasy rower w pełni zawieszony daje dużo większą frajdę z jazdy w terenie i umożliwia nam płynniejsze pokonywanie przeszkód. Wiadomo, że technologia idzie bardzo mocno do przodu i firmy takie jak Rockshox, FOX, Manitou czy Marzocchi wprowadzają coraz to nowsze rozwiązania w swoich amortyzatorach. Chodzi głównie o tłumiki i sprężyny powietrzne, które mają masę regulacji: odbicia, kompresji, blokadę skoku (również na manetce kierownicy). To wszystko umożliwi nam jeszcze sprawniejszą i szybszą jazdę na rowerze górskim. Oprócz powyższych marek znajdziecie u nas firmy takie jak: SR Suntour, RST, Accent i wiele innych. ZAPRASZAMY!
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę
 1. Promocja
  Rock Shox amortyzator 30 Silver TK Coil 27,5 Rock Shox amortyzator 30 Silver TK Coil 27,5
  809,00 zł 578,00 zł
  Darmowa dostawa
 2. Promocja
  Rock Shox amortyzator 30 Silver TK Coil 26' 9mm Rock Shox amortyzator 30 Silver TK Coil 26' 9mm
  749,00 zł 700,00 zł
  Darmowa dostawa
 3. Promocja
  Rock Shox amortyzator Recon Silver RL SA 29 Rock Shox amortyzator Recon Silver RL SA 29
  1 399,00 zł 899,00 zł
  Darmowa dostawa
 4. Rock Shox amortyzator XC30 Gold TK SA 100 29 Rock Shox amortyzator XC30 Gold TK SA 100 29
  1 199,00 zł
  Darmowa dostawa
 5. Promocja
  Rock Shox amortyzator 30 Gold TK SA 100 29
  1 699,00 zł 1 299,00 zł
  Darmowa dostawa

There are many variations of passages of Lorem Ipsum avail able, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour or randomised words which don't look even slightly believable. If you are going to use a passage of Lorem Ipsum, you need to be sure there isn't anything embarrassing hidden in the middle of text.

Look even slightly believable. If you are going to use a passage of Lorem Ipsum, you need to be sure there isn't anything embarrassing hidden in the middle of text. There are many variations of passages of Lorem Ipsum avail able

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę