Siodełka rowerowe

Siodełka rowerowe

Wygoda jazdy na rowerze jest zależna od elementów, z których został on wykonany. Ogromne znaczenie mają więc koła, zamontowane amortyzatory, rama czy też kierownica. Jeszcze ważniejsze wydaje się siodełko rowerowe. To przecież na nim spędzasz większość czasu podczas jazdy. Dobrze byłoby więc, aby zagwarantowało jakość, dzięki której kolejne pokonywane kilometry nie będą powodowały żadnego dyskomfortu. Wręcz przeciwnie – gwarantowały najwyższy możliwy komfort. Nasza oferta produktowa pozwala znaleźć takie właśnie produkty. Warto więc przyjrzeć się jej bliżej.

Dobre siodełka rowerowe, czy jakie? 

Choć dla każdego kluczowe kryteria mogą być inne, dość łatwo wskazać kwestie, które będą ważne zawsze, bez względu na okoliczności. Mowa tu, rzecz jasna, o wygodzie siedzenia. Jak można wyczytać z wielu opinii zaprawionych rowerzystów, siodełko do roweru nie powinno być ani zbyt twarde, ani zbyt miękkie. Ważne jest znalezienie dobrego balansu, który sprawi, że nawet wielokilometrowa podróż nie okaże się męcząca.

Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu? Przede wszystkim na materiał, z którego wykonane zostało siodełko na rower. Zazwyczaj są to specjalnie dobrane tworzywa sztuczne, o odpowiednich parametrach użytkowych. Wraz z tym musi oczywiście iść wysoka wytrzymałość mechaniczna oraz odporność na wpływ czynników zewnętrznych.

Dobre sidełka do roweru nie mogą więc łatwo pękać pod wpływem promieni słonecznych i wilgoci. Ważne będzie również to, czy łatwo poddają się zabrudzeniom i czy ich czyszczenie sprawia większe trudności. Analiza tego typu kwestii pozwoli dokonać właściwego wyboru.

Wybierz swoje siodło rowerowe 

Siedzisko warto dopasować pod każdym możliwym względem, tak aby jazda okazała się jak najbardziej komfortowa. Poza użytymi materiałami, uwagę trzeba zwrócić też na wymiary oraz kształt produktu. Szerokie i grube siodełka dobrze sprawdzają się do standardowej jazdy po mieście, zwłaszcza z użyciem klasycznych rowerów miejskich (holenderskich).

Szerokie siedziska ułatwiają przyjęcie wyprostowanej postawy, zmniejszają tym samym obciążenie kręgosłupa. To gwarancja prawdziwej ulgi podczas szczególnie długiej jazdy. Jeśli jednak siedzenia rowerowe są węższe i cieńsze, zapewniają lepszą jazdę po bardziej wymagających trasach. Z tego powodu dobrze jest stawiać na nie podczas wycieczek za miasto. Ich wyprofilowana konstrukcja ułatwia rozwijanie większych prędkości.

Co równie istotne, są one stosunkowo lekkie, dlatego nie zwiększają niepotrzebnie wagi pojazdu. Nie utrudniają więc w żaden sposób manewrowania. Przekłada się to na jazdę nie tylko wygodną, ale też bezpieczną. Niezależnie od terenu, po którym się poruszasz.

Siodełka rowerowe męskie i damskie 

Podczas przygotowywania oferty produktowej dokładamy wszelkich starań, aby spełnić wymagania wszystkich naszych Klientów, poszukujących produktów wysokiej jakości. Z tego powodu znajdziesz u nas zarówno siodełko rowerowe męskie, jak i ze specjalnym, damskim wycięciem. Zdecydowanie ułatwia to dobór akcesoriów do własnych potrzeb oraz wymagań.

Przed ostatecznym zakupem należy oczywiście zwrócić szczególną uwagę na istotne parametry techniczne, jak również wykonanie siedziska. Proponujemy między innymi siodełka żelowe, które skutecznie amortyzują i tłumią wstrząsy powstające podczas jazdy. Do tego dochodzą modele bardzo miękkie, wyposażone w wygodne pianki, które dobrze dostosowują się do kształtu ciała.

Choć wydawać się może, że jest to mało znacząca kwestia, dobór właściwego siedziska w rzeczywistości jest bardzo ważne. Ma ono bowiem ogromny wpływ na wygodę jazdy. Zwłaszcza gdy trwa ona dłużej niż kilkanaście minut. Źle dobrane siedzenie do roweru powoduje dyskomfort, a nawet jest źródłem bólu. Każde wejście na rower może wiązać się z poważnymi trudnościami, których warto unikać. Najlepiej poprzez zakup i montaż produktów wysokiej jakości, wykonanych ze specjalnie dobranych materiałów, a także wyróżniających się odpowiednio wyprofilowaną konstrukcją, spełniającą konkretne wymagania oraz potrzeby.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista
Strona
na stronę
Filtruj / Sortuj
 1. Kup na raty
  179,00 zł 143,20 zł
 2. Kup na raty
  510,00 zł 408,00 zł
 3. Kup na raty
  560,00 zł 448,00 zł
 4. Kup na raty
  389,00 zł 311,20 zł
 5. Kup na raty
  499,00 zł 399,20 zł
 6. Kup na raty
  399,00 zł 339,15 zł
 7. Raty: 0%
  1 800,00 zł
 8. Raty: 0%
  2 300,00 zł
 9. Raty: 0%
  359,00 zł
 10. Kup na raty
  1 400,00 zł 1 299,00 zł
 11. Raty: 0%
  729,00 zł
 12. Kup na raty
  1 400,00 zł 1 299,00 zł
 13. Raty: 0%
  799,00 zł
 14. Kup na raty
  650,01 zł 549,00 zł
 15. Raty: 0%
  510,00 zł
Zobacz jako Siatka Lista
Strona
na stronę