Ładuję...

Czym jest maraton MTB?

Maraton MTB jest to jedna z dyscyplin kolarstwa górskiego. Polega ona na wyścigu rowerzystów po długiej i dosyć trudnej trasie, na której częstej zmianie ulega nawierzchnia. Kolarze muszą pokonać strome podjazdy oraz ostre zjazdy wąskimi ścieżkami, często prowadzącymi po korzeniach drzew. Maraton MTB gwarantuje dużą dawkę adrenaliny oraz niezapomniane widoki.

Jak powinno się trenować do maratonu MTB?

Pierwszym i kluczowym pytaniem stawianym przez amatorów kolarstwa jest: Jak trenować do maratonu MTB? Każda osoba, która chce przystąpić do tego rodzaju wyścigu, powinna zacząć przygotowania już w sezonie zimowym, ponieważ pierwsze wydarzenia są organizowane na wiosnę. 

Maraton MTB jest bardzo wymagający i konieczne jest tutaj wszechstronne wytrenowanie. Optymalny plan przygotowania powinien obejmować przede wszystkim od 2 do 3 razy w tygodniu jazdę na rowerze, zarówno w terenie jak i na szosie. Nie może zabraknąć też treningu na siłowni, który wzmocni mięśnie nóg, ramion oraz brzucha. Niezwykle ważne jest także bieganie, które można stosować na przemiennie z rowerem. Oprócz tego warto udać się na basen – pływanie bowiem idealnie wzmacnia całe ciało.