Ładuję...

Czym jest TT helmet?

TT helmet jest inaczej nazywany kaskiem do jazdy na czas. Kask czasowy ma opływowy kształt, dzięki czemu nie generuje oporu powietrza. W praktyce oznacza to, że przemieszczając się na rowerze ze znaczną prędkością, nie trzeba wkładać tak dużo siły w poruszanie ciałem, aby utrzymać tempo jazdy. Oprócz właściwości aerodynamicznych kask triathlonowy ma za zadanie chronić głowę zawodnika podczas potencjalnego upadku. 

Jaki kask do jazdy na czas wybrać?

Niektóre kaski czasowe mają niewiele otworów wentylacyjnych, co jest niezwykle kłopotliwe podczas upalnych dni. Dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę, czy system wentylacji jest właściwie rozmieszczony. 

Jednak najważniejsze jest tutaj bezpieczeństwo – żaden zawodnik nie zostanie dopuszczony do triatlonu bez kasku. Ponadto sprzęt powinien być lekki oraz solidnie wykonany, aby zapewnić jak najlepszy komfort jazdy i najwyższą ochronę w razie upadku. Bardzo ważne jest również to, czy kask triathlonowy opatrzony jest odpowiednimi certyfikatami (np. CE), które są wymagane podczas zawodów.