Linki zabezpieczające

Linki zabezpieczające

Linka do roweru to jeden z najbardziej popularnych sposobów na zabezpieczenie jednośladu przed kradzieżą. Jest najczęściej wykonana ze stali i wyróżnia się gęstym splotem. Dla ochrony lakieru całość jest powleczona plastikową osłonką. Wykorzystuje się ją zwykle jako dodatkowy element zabezpieczający rower, np. do przypięcia kół. Może okazać się przydatna w sytuacjach, gdy na chwilę schodzimy z jednośladu i wciąż mamy go na oku. Sporą zaletą takich modeli jest ich szybkość montażu, łatwość transportowania i duża elastyczność. Ważnym atutem jest też niska cena.


Czym wyróżnia się dobra linka zabezpieczająca do roweru?


Tego typu zabezpieczenia są cienkie, a przy tym lekkie. Dzięki temu można z łatwością dopasować je do różnych stojaków. Ze względu na niską wagę, ich przewożenie w plecaku lub torbie nie stanowi żadnego problemu. Linki zabezpieczające sprawdzają zarówno w sytuacji, gdy zostawiamy rower na krótką chwilę w bezpiecznym miejscu, w którym ryzyko kradzieży jest bardzo małe, jak i wtedy, gdy potrzebujemy naprawdę skutecznwego, mocnego zabezpieczenia. Tego typu rozwiązania stosuje się często jako „środek odstraszający”, często wraz z innymi elementami zabezpieczającymi. Najlepszą opcją są linki wyposażone we wbudowaną blokadę.

Jeśli zależy nam na zwiększeniu bezpieczeństwa, warto zaopatrzyć się w dwa egzemplarze. Dłuższa linka posłuży do owinięcia obu kół, z kolei krótsza jako przypięcie do stojaka. Spiralny kształt pozwala na łatwe złożenie oraz bezproblemowy transport. Poszczególne produkty różnią się długością i średnicą. Im dłuższa linka, tym lepiej można ją wykorzystać, a tym samym zwiększyć poziom ochrony. Część egzemplarzy pozwala na samodzielne zdefiniowanie szyfru. Inne posiadają już kod zamykający, który w razie potrzeby można zapisać np. w telefonie. Warto zwrócić uwagę czy wybrany przez nas model posiada rozwiązania zwiększające zabezpieczenie przed uderzeniami. Sporym ułatwieniem jest też wygodny i łatwy w użyciu uchwyt mocujący.


Jakie produkty można znaleźć w naszej ofercie?


W asortymencie dostępna jest linka antykradzieżowa do roweru takich marek jak Bontrager, Giant, Trelock czy Knog. Proponujemy m.in. modele z linką skrętną, zamykane na klucz. Są one wyposażone w automatyczny mechanizm zamykający oraz klucz symetryczny. Dodatkowo zostały pokryte warstwą zabezpieczającą przed korozją. Część modeli posiada też osłonę zamka. Ponadto w naszej ofercie znajdują się linki zabezpieczające przed kradzieżą wyposażone w ryglowy mechanizm blokujący X2P, który wyróżnia się większą wytrzymałością. Skuteczny zamek zabezpiecza klucz przed przekręceniem, a także przed całkowitym włożeniem. Użytkownik otrzymuje 3 klucze, z możliwością aż 30 tys. kombinacji.

Oferowane przez nas zabezpieczania mają postać samozwijającej się linki ze zintegrowanym zamknięciem. Niektóre egzemplarze posiadają osłonę z twardego winylu, która skutecznie chroni przed zarysowaniem. Jest także odpowiednio elastyczna i wytrzymała. W asortymencie można znaleźć linki do zapinania roweru, które zostały mocno zabezpieczone, dzięki czemu są odporne na wytrych oraz wiercenie. Posiadają ponadto zintegrowaną osłonę przeciwkurzową. W asortymencie znajduje się też linka wykonana z plecionej stali z rdzeniem z włókna, co w dużej mierze utrudnia przecięcie. Dodatkowo oferujemy linki zabezpieczające siodełko, które powinny być używane razem z zamkiem na szyfr lub klucz.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę