Nawigacje rowerowe

Nawigacje rowerowe

Jednym z gadżetów ułatwiających sprawne poruszanie się na jednośladzie jest nawigacja rowerowa. Szczególnie poleca się ją osobom, które lubią wyruszać w długie trasy oraz kilkudniowe wycieczki. Odpowiednio dobrana nawigacja nie tylko wyznaczy najlepszą trasę, ale jednocześnie umożliwi monitorowanie postępów w treningu. Przyda się zatem nie tylko osobom, które chcą zwiększyć komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale również poprawić swoje sportowe wyniki. Warto też zaznaczyć, że GPS do roweru przyda się nam nawet jeśli poruszamy się jednośladem wyłącznie po mieście, a dłuższe wycieczki zdarzają się tylko raz na jakiś czas.

 

Czym wyróżnia się dobry komputer rowerowy?

 

Tego typu sprzęty przypominają swoim wyglądem niewielki komputer. Aby móc cieszyć się wszystkimi funkcjami nawigacji wystarczy po prostu przymocować ją do ramy. Podstawowym zadaniem każdego urządzenia jest wyznaczanie trasy. Wystarczy zatem wpisać cel naszej podróży, a GPS na rower wyznaczy drogę, która jest nie tylko najlepsza, ale jednocześnie najszybsza. W zależności od preferencji możemy określić czy chcemy poruszać się ścieżkami rowerowymi, czy drogami publicznymi. Aby być na bieżąco wcale nie trzeba przez cały czas śledzić nawigacji, bowiem większość modeli jest wyposażonych we wskazówki dźwiękowe.

Kolejną przydatną funkcją jest monitorowanie postępów treningowych. Nawigacja jest też wyposażona w licznik, dzięki któremu wiemy ile kalorii spaliliśmy w trakcie treningu, jakie było średnie tempo, dystans oraz czas podróży. Wiele urządzeń posiada w zestawie takie elementy jak czujnik pracy serca, kadencji oraz prędkości. Bardziej zaawansowane sprzęty informują użytkownika o przychodzących SMS-ach , mailach oraz rozmowach. Niezwykle przydatną funkcjonalnością jest opcja powrotu na trasę jeśli doszłoby do zgubienia kursu, możliwość powrotu tą samą trasą, najkrótszą drogą lub wyznaczanie nowych tras w trakcie jazdy. Przydatna jest też funkcja Live Trackingu umożliwiają podgląd danych w czasie rzeczywistym.

 

Jakie nawigacje rowerowe można znaleźć w naszej ofercie?

 

W naszym asortymencie dostępne są produkty doskonale znanych marek, takich jak Garmin czy Wahoo. Aby nawigacja była maksymalnie przydatna musi zostać dopasowana do faktycznych potrzeb użytkownika. Na początek należy zwrócić uwagę m.in. na częstotliwość aktualizacji map oraz możliwość wgrywania nowych. Osoby, które często poruszają się po górskich szlakach powinny zorientować się jak dobrze dane urządzenie radzi sobie z nawigowaniem w takim terenie. Rowerzyści, którzy wykorzystują swój jednoślad do podróżowania mogą zaopatrzyć się w sprzęt wyposażony w ekran o większej przekątnej. Dzięki temu obraz będzie bardziej czytelny i wyrazisty. Niezwykle przydatna jest powłoka antyrefleksyjna lub ekran wykonany w technologii, która zapewnia dobre widzenie pomimo dużego nasłonecznienia.

Najlepsza nawigacja na rower to taka, która wyróżnia się długim czasem pracy na jednym ładowaniu. Upewnijmy się także czy GPS może być zasilany z powerbanku w trakcie użytkowania. Dużym ułatwieniem, zwłaszcza dla osób, które chcą poprawić swoje osiągi jest możliwość zaplanowania każdego treningu z poziomu aplikacji. Zaawansowane modele informują użytkownika o przekroczeniu stref tętna i obciążeniu treningowym. Urządzenia dostępne w naszej ofercie są sprzedawane w zestawie zawierającym wszystkie elementy niezbędne do montażu. Szukając odpowiedzi na pytanie jaki komputer rowerowy z GPS wybrać, należy zacząć od analizy własnych potrzeb, a następnie porównać poszczególne produkty.

Nawigacja rowerowa jest niezwykle przydatnym elementem wyposażenia jednośladu. To ona pozwala w odpowiedni sposób zaplanować trasę, poprowadzi do niej bezbłędnie i szybko, dzięki czemu cyklista nie musi zastanawiać się nad przejazdem w danym miejscu. Dodatkowo nawigacje rowerowe wyposażone są w szereg niezbędnych funkcji, które liczą kalorie oraz mierzą przejechany dystans.

 

Dlaczego warto zakupić nawigację rowerową?

 

Nawigacja rowerowa jest niezbędna dla wszystkich osób, które potrzebują bardziej zaawansowanych technologii niż prosty licznik rowerowy. Warto mieć na uwadze, że nawigacja rowerowa posiada GPS, który jest niezawodny. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób jeżdżących rekreacyjnie, a także dla zaawansowanych kolarzy poszukujących nowych wyzwań oraz odkrywających trudne, niepoznane ścieżki górskie i szlaki leśne. Nawigacja rowerowa nie jest bardzo drogim urządzeniem, jednak warto mieć na uwadze, że można kupić nawigację za kilkadziesiąt złotych, a także za kilkaset, która jest bardziej rozbudowana i zaawansowana dla osób jeżdżących rekreacyjnie.

Dobrym wyborem są nawigacje rowerowe dość proste, takie jak Sigma Rox 2.0, która jest bardzo chętnie wybierana przez rzesze początkujących użytkowników. Ta nawigacja łączy się ze smartfonem i wyświetla wskazówki drogowe. Ponadto posiada podstawowe funkcje treningowe i niewielki wyświetlacz, który zapewnia wygodny odczyt pomiarów niezależnie od panującej aury, sprawdza się podczas deszczu, a także w słoneczną pogodę. Dodatkowo warto podkreślić, że jest to model wodoszczelny oraz bardzo łatwy do zamontowania, współpracuje ze smartfonami, a także obsługuje Bluetooth i ant+. Ta nawigacja została wyposażona w takie funkcje podstawowe jak maksymalny dystans, czas treningu, zegar, a także aktualną prędkość. Dzięki czemu wszystkie najważniejsze funkcje cyklista ma pod ręką.

 

Nawigacja rowerowa dla zaawansowanych

 

Na rynku istnieje także szereg bardzo funkcjonalnych nawigacji rowerowych, które są dedykowane bardziej zaawansowanym użytkownikom. Wyposażone są w najnowsze technologiczne rozwiązania i bardzo dobrej jakości komputery rowerowe. To modele, które posiadają bardzo czytelne ekrany. Często są wzbogacone o kolorowe wyświetlacze, a także posiadają łączność bezprzewodową. Niektóre z modeli posiadają również funkcję wysokościomierza.

Warto mieć na uwadze, że mocno zaawansowany technologicznie produkt sprawdzi się podczas dłuższych wojaży oraz treningów. Takim modelem jest z pewnością Lezyny Super Pro, który jest wyposażony w szereg zaawansowanych technologii, a dodatkowo jest to model bardzo atrakcyjny cenowo. Można go sparować z aplikacjami Lezynę Alli, która jest bezpłatna, dzięki temu system wzbogaca się o szereg bardzo przydatnych funkcji, dzięki którym można śledzić przejazd cyklisty oraz śledzić osiągane wyniki. Dodatkowo system zapewnia powiadomienia o mailach, a także rozmowach telefonicznych i wiadomościach sms. Kolejnym bardzo istotnym modelem dedykowanym dla zaawansowanych kolarzy jest Garmin Edge Explr, który zapewnia pewność podróżowania, nawet w najbardziej nieznanych szlakach, a także na ruchliwych trasach.

Dużym atutem jest możliwość korzystania z aplikacji mapowej wbudowanej w system, dzięki czemu nie trzeba łączyć się ze swoim smartfonem. Ten model posiada również piny ładujące, które umożliwiają zewnętrzne ładowanie. Dodatkowo należy wspomnieć o tym, że został wbudowany system przeliczania trasy, a całe urządzenie jest kompatybilne z rowerami elektrycznymi. Za sprawą uchwytu mocującego na krawędziach zawsze ta nawigacja rowerowa może pozostać na kierownicy, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Model został wyposażony w automatyczny system wykrywania wypadków, dzięki czemu podczas wystąpienia kolizji na drodze cyklista dostaje wiadomość z lokalizacją zdarzenia.

 

Nawigacja rowerowa – kiedy się przyda?

 

Należy wspomnieć o kolejnym plusie, jakim jest szybka konfiguracja, dzięki czemu nie trzeba czasu tracić na wprowadzanie ustawień. W tym modelu można przechowywać dostęp do stu pokonywanych tras, a także aż 200 godzin zapisanej w historii pokonanych okrążeni. Czas pracy urządzenia wynosi 16 godzin, a przekątna wyświetlacza to 3 cale. Jak można zauważyć nawigacje rowerowe są jednymi z często wybieranych dodatkowych urządzeń, które są montowane na różnego typu rowerach. To one są w stanie posłużyć podczas jazdy trekkingowej, gravelowej, miejskiej czy podczas dłuższych wycieczek miejskich oraz w trakcie pokonywania górskich tras.

Odpowiednio dobrany model wpływa na zachowanie bezpieczeństwa cyklisty, świetnie trzyma się roweru, a także spełnia wszystkie niezbędne funkcje, które potrzebne są cykliście. Dlatego przed wyborem warto przewertować oferty poszczególnych producentów, aby znaleźć model, który da najwięcej satysfakcji i spełni oczekiwania rowerzysty. Ze względu na ogromny wybór na rynku występują różne warianty kolorystyczne, wielkościowe, a także o odmiennych parametrach i wbudowanych funkcjach. Dzięki temu każdy użytkownik może dopasować odpowiedni model dedykowany do swoich indywidualnych zapotrzebowani.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista
Strona
na stronę
Filtruj / Sortuj
 1. Raty: 0%
  Lokalizator Knog Scout
  259,00 zł
 2. Raty: 0%
  Licznik Rowerowy New Wahoo Elemnt Bolt GPS (v2)
  1 399,00 zł
  Ocena:
  70%
  Darmowa dostawa
 3. Kup na raty
  Nawigacja GPS Lezyne Macro Plus HR/ProSC Loaded
  840,65 zł 989,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 989,00 zł
 4. Raty: 0%
  Komputer rowerowy WAHOO ELEMNT NEW ROAM GPS Bundle (v2)
  2 399,00 zł
 5. Raty: 0%
  Komputer rowerowy WAHOO ELEMNT NEW ROAM GPS
  1 899,00 zł
 6. Raty: 0%
  Licznik Rowerowy New Wahoo Elemnt Bolt GPS Bundle (v2)
  1 879,00 zł
 7. Kup na raty
  Garmin Edge 1040 Bundle
  2 949,00 zł 3 239,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 2 949,00 zł
  Darmowa dostawa
 8. Kup na raty
  Garmin Edge 1040
  2 464,99 zł 2 725,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 2 464,99 zł
  Darmowa dostawa
 9. Kup na raty
  Garmin Edge 540 EU East + Central
  1 609,00 zł 1 799,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 609,00 zł
 10. Kup na raty
  Garmin Edge 540, Solar, EU East + Central
  1 889,00 zł 2 399,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 889,00 zł
 11. Kup na raty
  Garmin Edge 840 Solar, EU
  2 569,00 zł 2 849,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 2 569,00 zł
  Darmowa dostawa
 12. Kup na raty
  Garmin Edge Explore 2
  1 149,00 zł 1 219,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 149,00 zł
  Darmowa dostawa
 13. Kup na raty
  Garmin Edge 1040 Solar
  3 049,00 zł 3 399,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 3 049,00 zł
  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawa
 14. Kup na raty
  Garmin Edge 540, Bundle, EU East + Central
  2 098,99 zł 2 399,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 2 098,99 zł
 15. Kup na raty
  Garmin Edge 840, EU
  2 088,99 zł 2 299,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 2 088,99 zł
  Darmowa dostawa
 16. Kup na raty
  Garmin Edge 840 Bundle, EU
  2 549,00 zł 2 849,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 2 549,00 zł
 17. Kup na raty
  Garmin Edge 130 Plus MTB Zestaw do kolarstwa górskiego
  819,00 zł 999,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 999,00 zł
 18. Raty: 0%
  Garmin Edge Explore 2 zestaw z uchwytem zasilającym Edge
  1 799,00 zł
 19. Kup na raty
  Garmin Edge 130 Plus HR Bundle
  785,00 zł 885,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 785,00 zł
 20. Kup na raty
  Komputer rowerowy Wahoo Elemnt Roam
  948,99 zł 1 599,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 599,00 zł
 21. Kup na raty
  Licznik Rowerowy Wahoo Elemnt Roam GPS Bundle 2
  1 399,00 zł 1 999,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 999,00 zł
 22. Raty: 0%
  Licznik rowerowy Garmin Edge 1030 Plus, GPS, EU
  2 699,00 zł
 23. Raty: 0%
  Garmin Edge 130 Plus
  899,00 zł
  Darmowa dostawa
 24. Raty: 0%
  Garmin Edge 530
  1 199,00 zł
  Darmowa dostawa
 25. Raty: 0%
  Garmin Edge 530 Bundle
  1 595,00 zł
  Darmowa dostawa
 26. Raty: 0%
  Garmin Edge 830 Bundle
  1 979,00 zł
  Darmowa dostawa
 27. Raty: 0%
  Garmin Edge 830 MTB Zestaw do kolarstwa górskiego
  1 979,00 zł
 28. Raty: 0%
  Garmin Edge 540 EU West
  1 799,00 zł
  Darmowa dostawa
Zobacz jako Siatka Lista
Strona
na stronę