Ładuję...

Pęknięta kierownica rowerowa

Pęknięta kierownica rowerowa to uszkodzenie, które występuje zwykle w postaci szczelin lub zgniecenia struktury metalowej, lub karbonowej elementu sterującego w rowerze. Naprawa kierownicy za pomocą żywicy epoksydowej jest najbardziej zaawansowanym sposobem odnowienia elementu. Aby to zrobić, najpierw dokładnie oczyść pęknięcie i zajmij się zmatowieniem powierzchni kierownicy wokół uszkodzenia. Następnie nałóż warstwę żywicy epoksydowej na pęknięcie i pozostaw materiał do wyschnięcia.

Jak dać drugie życie zużytej kierownicy rowerowej?

Jeśli kierownica jest uszkodzona w taki sposób, że nie da się jej naprawić, należy wymienić ją na nową. W tym wypadku musisz zadbać o ustawienia nowego elementu. Regulacja kąta nachylenia kierownicy jest stosunkowo prosta i polega na dopasowaniu kąta w taki sposób, aby jak najbardziej odpowiadał użytkownikowi roweru. Aby to zrobić, najpierw odkręć śrubę mocującą kierownicę i przesuń ją na właściwe miejsce.

Wymiana uchwytów kierownicy to sposób, na to, aby zmienić wygląd zużytej kierownicy. Jednak pamiętaj, że wybierając nowe uchwyty, musisz zwrócić uwagę na ich rozmiar i kształt, aby zapewnić jak najlepszą ergonomię podczas użytkowania roweru.