Polskie rowery elektryczne

Kross, Accent, Electra, NS Bikes, EcoBike, czy Rondo to jedni z najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów rowerów elektrycznych. Oferują przemyślane propozycje modeli dla każdego na najróżniejsze wyjazdy.

W Sprint-Rowery znajdziesz pełen przegląd rodzimych producentów rowerów elektrycznych, a także klasycznych jednośladów z ukrytym wspomaganiem elektrycznym. Dzięki temu niezależnie od tego, czego szukasz, zakupisz odpowiedni rower dla siebie!

Propozycje od polskich producentów rowerów elektrycznych

Możesz wybierać między innymi spośród modeli:

  • szosowych – dedykowanych osobom, które wybierają się na wycieczki po utwardzonych drogach. Takie rowery elektryczne to skarb podczas falistych tras czy dłuższych wycieczek. Mogą wyróżniać się bardzo niską wagą.

  • turystycznych – to propozycje z napędem elektrycznym przeznaczone w szczególności na całodzienne wyjazdy krajoznawcze. Dobrze sprawdzą się dla każdego, kto obawia się zmiennych warunków czy tego, że jego kondycja może nie wystarczyć.

  • górskich ze wspomaganiem elektrycznym – są nieco cięższe, a silnik elektryczny pomaga oszczędzać siły podczas stromych podjazdów. Polecane miłośnikom downhillu i innych ekstremalnych sportów rowerowych.

Rowery elektryczny – polski producent Cię zaskoczy!

Poniżej znajdziesz przegląd rodzimych producentów w Sprint-Rowery. Lista z pewnością przybliży Ci odrobinę ich działalność i obszary, w których się specjalizują. Proponujemy rowery elektryczne produkowane w Polsce przez firmy takie jak:

  • Kross – to marka o największych wskaźnikach popularności i rozpoznawalności. Rowery produkowane są również na eksport. Kross zajmuje się produkcją jednośladów oraz najróżniejszych akcesoriów rowerowych, mając w tym prawie 30-letnie doświadczenie. Jako jedna z niewielu firm w Europie produkuje ramy w całości z włókna węglowego.

  • NS Bikes – oferuje najlepsze ramy stalowe na świecie. To marka od początku swojej działalności ściśle związana z Trójmiastem. Modele od NS Bikes wyróżniają się oryginalną estetyką oraz propozycjami przeznaczonymi do skateparków. Ten polski producent rowerów elektrycznych dużą część produkcji przeznacza na eksport.

  • EcoBike – jeden z pierwszych, a jednocześnie największych producentów elektryków na terenie naszego kraju. Najszybszy rower tej marki umożliwia rozpędzanie się aż do 40 km/h. Firma ma dekadę doświadczenia w tworzeniu E-Bike'ów i cieszy się ogromnym zaufaniem konsumentów.

  • Rondo – oferuje głównie modele szosowe, szutrowe i w teren. Marka powstała dzięki współpracy NS Bikes z Creme Cycles. Znajdziesz tu ogrom innowacyjnych rozwiązań dotyczących ram rowerów, ich stylu czy konstrukcji widelca TwinTipp z regulacją, umożliwiającego zajmowanie sportowej lub wygodnej pozycji na rowerze.

  • Electra – to firma, której nieobca jest troska o środowisko naturalne. Duży nacisk kładzie na zadowolenie konsumentów, możliwość personalizacji rowerów i dokładania do nich potrzebnych akcesoriów. Oferuje bardzo szeroki wybór pojazdów do najróżniejszych zastosowań.

Co oferuje rower elektryczny polskiej produkcji? Jak go wybrać?

Każdy rower elektryczny może mieć odrobinę inną budowę. Jego bateria może znajdować się w ramie (wówczas jest z nią zintegrowana), na ramie lub na bagażniku. Decydując o tym, gdzie znajdzie się bateria w Twoim jednośladzie, weź pod uwagę, że każdy jej sposób montażu ma swoje wady i zalety. Dla jednych istotny jest odpowiednio wyważony środek ciężkości, dla innych natomiast estetyka. Większość osób ceni łatwy dostęp do akumulatora.

Silniki rowerów elektrycznych oraz potrzebne uprawnienia

Rowery elektryczne najczęściej mają silnik do 250 W, który umożliwia rozwijanie prędkości do 25 km/h. Oczywiście do dyspozycji są także te nieco mocniejsze modele, jednak nie zaleca się na nich szybszej jazdy bez uprawnień AM (a także ubezpieczenia i tablic), ponieważ jest ona niedozwolona.

W większości modeli przeznaczonych do jazdy bez kategorii napęd wyłącza się automatycznie, gdy rower osiąga prędkość powyżej 25 km/h. Pojazdy o silniku do 250 W nazywa się E-Bike'ami, natomiast te o większej mocy – S-Pedelcami.

Umiejscowienie napędu w rowerze elektrycznym

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając model dla siebie? Na umiejscowienie napędu! Ten może znaleźć się na piaście przedniej lub tylnej. Może być też zamontowany centralnie. Pierwsze rozwiązanie jest chętnie wybierane do rowerów miejskich. Drugie jest najbardziej lubiane, ponieważ obniża środek ciężkości roweru i ułatwia zachowanie stabilności podczas jazdy. Trzecie to najpopularniejsza opcja w rowerach trekkingowych.

Wybierając odpowiedni rower dla siebie, warto, abyś sprawdził jego zasięg na wspomaganiu oraz dostępność różnych trybów. Większość modeli ma ich 3-4. Przeważnie do dyspozycji jest tryb Sport, Turbo, Eco oraz Standard. Alternatywą jest również stopniowanie wspomagania w różnych trybach. Najlżejsze są rowery elektryczne przeznaczone do jazdy po mieście oraz szosowe, natomiast najcięższe – górskie. Warto jednak wiedzieć, że elektryk wcale nie musi być ciężki i może ważyć tyle, co zwykły rower.

Dlaczego warto wybierać rowery elektryczne polskie?

Polscy producenci rowerów elektrycznych dbają o to, by ich produkty w niczym nie ustępowały propozycjom firm zza oceanu. Dzięki temu możesz jednocześnie wspierać rodzime marki i cieszyć się wysokiej jakości pojazdem, który pozostanie z Tobą na lata.

Decydując się na polskie rowery elektryczne, znacznie łatwiej będzie znaleźć i zakupić do nich części zamienne czy też je doposażyć. Mają świetne właściwości, dobrze dobrany osprzęt oraz opony do proponowanych zastosowań.

Rowery elektryczne – polski producent w Sprint-Rowery

Dlaczego warto kupić rower elektryczny wyprodukowany w Polsce? Dzięki niemu z uśmiechem na ustach będziesz mógł pokonywać trasy, które do tej pory były dla Ciebie niedostępne. Dla jednych rower elektryczny jest sposobem na omijanie korków podczas dojazdów do pracy, dla innych relaksującym hobby.

Jedno jest jednak pewne – rower elektryczny to taki rodzaj jednośladu, który pozwala zrównać umiejętności doświadczonych kolarzy z osobami dopiero rozpoczynającymi przygodę z rowerami. Dzięki temu możesz wspólnie udać się na wycieczkę z grupą przyjaciół o bardzo zróżnicowanych umiejętnościach i kondycji bez najmniejszych przeszkód – to taki typ rowerów, który łączy ludzi!

Dlaczego warto kupić rower elektryczny?

Co jeszcze oferują nam rowery elektryczne? Zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz i eksplorowania terenów podmiejskich czy górskich. Umożliwiają łatwą zamianę innych środków transportu na rower – to tańsza i zdrowsza alternatywa, a dzięki wspomaganiu elektrycznemu nie zmęczysz się w drodze do pracy.

Rower elektryczny może być wręcz wymarzonym prezentem dla rodziców, rodzeństwa czy dziadków, na których zdrowiu Ci zależy. Z pewnością docenią oni niskie koszty eksploatacji, możliwość dbania o środowisko czy zwyczajną wygodę w przemieszczaniu się na takim rowerze!

Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyborem polskich rowerów elektrycznych, które wyróżniają się ponadprzeciętną jakością i wytrzymałością. Jesteśmy pewni, że znajdziesz u nas idealny model dla siebie, niezależnie od preferencji!