Ładuję...

Trial rowerowy 

Co to jest trial rowerowy? Jest to konkurencja kolarska, którą uważa się za jedną z najbardziej spektakularnych. Polega na pokonywaniu krótkiej trasy z przeszkodami, najczęściej w pozycji stojącej. Osoba, która bierze udział w zawodach, musi wykazać się pełną kontrolą nad sprzętem oraz umiejętnością utrzymania równowagi. 

Do wykonania trialu potrzebny jest rower, który wyglądem nieco przypomina BMX-a. Wzbogacony jest jednak o hamulce (najczęściej szczękowe) oraz nie ma przełożeń. Z pewnością nie jest to sprzęt do codziennej jazdy, lecz do wykonywania trików i podskoków.

Czym charakteryzuje się trial rowerowy? 

Do trialu rowerowego można zaliczyć trzy style: miejski (jazda po sztucznych przeszkodach takich jak schody, poręcze i ławki), górski (kamienie, drzewa, ostre pobocza) oraz enduro (rampy, skrzynie, większe gabarytowo przeszkody). Zawody w trialu to pokonywanie określonej trasy, która składa się z dwóch torów przeszkód. Biorący udział w starciu muszą w określonym czasie przejechać dany odcinek. Za dotknięcie nogą podłoża zawodnik otrzymuje punkty karne. Wyścig wygrywa ten zawodnik, który ma najmniej punktów ujemnych.