Ładuję...

Zniszczone siodełko

Siodełko w rowerze ma ogromny wpływ na komfort jazdy. Dlatego, jeżeli ulegnie zniszczeniu, warto wymienić go na nowe bądź zdecydować się na naprawę i regenerację. Jak to zrobić?

Najczęstsze usterki siodełek rowerowych

Siodełko to element roweru, który naturalnie będzie się zużywać na skutek użytkowania. Często zdarzają się pęknięcia na siodle. Pojawiają się na praktycznie każdym siodełku bez względu na materiał, z jakiego zostało wykonane. Pęknięcia są efektem częstego korzystania z roweru, ale też mogą pojawić się na skutek uszkodzeń mechanicznych.

Zniszczone siodełko to też takie, którego wypełnienie jest zniekształcone lub które jest niestabilne i rusza się podczas jazdy mimo prawidłowego zamontowania.

Przy wymianie bardzo ważna jest regulacja kąta nachylenia siodełka. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu użytkownik nie będzie się zsuwać z siodełka do przodu, czy tyłu podczas jazdy. Wymiana siodełka na nowe będzie najlepszą opcją, nie tylko, gdy obecne jest zniszczone. Warto też zakupić inny model, gdy ten użytkowany jest niewygodny.