Fundacja Oddaj Rower

Ładuję...

Kupując online, wspierasz Fundację Oddaj Rower

Od 5 lat, co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, cały nasz serwisowy team rzuca się w wir pracy. Zapytacie – „ale tak… w środku zimy”? No jasne! Odnawiamy rowery i oddajemy je potrzebującym. Wszystko w ramach zainicjowanej przez nas w 2016 roku (wówczas lokalnej) akcji „Oddaj Rower”.

Potrzebujemy Waszej pomocy!

Każdego roku, do wszystkich serwisów biorących udział w przedsięwzięciu, trafia całe mnóstwo sprzętu wymagającego naprawy. Z warsztatów „wyjeżdża” prosto do tych, których na rower zwyczajnie nie stać. Odnowione pojazdy dostają wychowankowie domów dziecka i rodziny znajdujące się w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej. Z roku na rok, akcja rozwija się coraz bardziej i z typowo lokalnej inicjatywy stała się już projektem ogólnopolskim.

Wasza hojność przekracza wszelkie nasze wyobrażenia i rowerów zawsze jest więcej, niż przewidywaliśmy. Przekazane przez Was pojazdy, całkowicie nieodpłatnie naprawiają serwisy rowerowe z całej Polski. Niestety - części nie są darmowe. Średni koszt renowacji dwóch kółek to około 100 złotych. Rachunek jest więc prosty – każda stówa to jeden rower dla potrzebujących dzieci.

Szkoda jednak, aby ktoś nie dostał w Święta wymarzonego prezentu, tylko dlatego, że zabrakło nam pieniędzy na części. Nie lubimy patrzeć na smutne oczy dzieciaków - uwielbiamy widzieć na ich buziach promienne uśmiechy! Postanowiliśmy działać. Podjęliśmy decyzję - od każdego zamówionego roweru w naszym sklepie online, przekazujemy część dochodu na rzecz Fundacji. Głęboko wierzymy, że w ten sposób, działając przez cały rok, Fundacja zgromadzi odpowiednią sumę właśnie po to, aby móc odnowić i przekazać potrzebującym jak największą liczbę pojazdów. Bo w listopadzie…

Zbieramy rowery!

Już od 2016, w okresie przed Bożym Narodzeniem, oddajecie nam swój sprzęt, który naprawiamy i przekazujemy domom dziecka i domom opieki społecznej. Pierwsza akcja rozpoczęła się w Białymstoku i miała zasięg lokalny. Zarówno potrzebujących, jak i chętnych do pomocy nie brakuje jednak w całej Polsce. Do salonu Sprintu dołączyły serwisy z Warszawy, Krakowa Łodzi, Gdańska oraz wielu innych miast w Polsce. Akcja rozrosła się na tyle, że trudno ją było prowadzić samodzielnie. Z naszej inicjatywy powstała Fundacja, która niesie dobro, daje radość i wzrusza do łez, ale również pokazuje, jak cudownie można robić coś razem. To wspaniały przykład bezinteresownej współpracy, porozumienia ludzi połączonych wspólną pasją - rowerów.

Pamiętajcie - zakup nowych części to dodatkowy koszt, a liczy się każda złotówka. Dzięki Waszym zakupom jesteśmy w stanie naprawić więcej - a co za tym idzie - uszczęśliwić więcej dzieciaków!

Kto wie, być może Twój rower rozbudzi zapał w przyszłym zwycięzcy Tour de France?