Rowerki biegowe dla dzieci (do 105 cm)

Rowerki biegowe dla dzieci (do 105 cm)

Jaki pierwszy rower kupić dziecku? Mówi się, że początki są trudne, ale w Centrum Rowerowym Sprint zrobimy wszystko, żeby jazda na rowerze była przyjemnością od pierwszego dnia. Wyselekcjonowaliśmy najbezpieczniejsze rowery biegowe profesjonalnych producentów, takich jak Specialized, Trek i Puky.

W tej kategorii rowerów dziecięcych oferujemy rowery biegowe dla najmłodszych dzieci o wzroście 80 - 108 cm.

Niech jazda na rowerze stanie się świetną zabawą dla malucha i rodziców! 

W jakim wieku dać dziecku rowerek biegowy?


Rowerki biegowe sprawdzą się dla dzieci, gdy tylko zaczną one chodzić. To właśnie ta umiejętność jest potrzebna, aby opanować korzystanie z tego typu jednośladu. Z tego powodu trudno wskazać konkretny wiek, od jakiego rowerek biegowy jest dobrym rozwiązaniem. W przypadku niektórych dzieci będzie to 18 miesięcy, jednak z reguły są to dwa lata.

Dlaczego warto dać dziecko rowerek biegowy?


Taka zabawka to nie tylko duża frajda dla dziecka, ale także świetny przyrząd do nauki utrzymania równowagi. Korzystanie z rowerka biegowego przyspiesza też czas, kiedy dziecko będzie mogło korzystać z normalnego, wyposażonego w pedały roweru.

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerku biegowym?


Dzięki temu, że rowerek biegowy nie posiada pedałów i dziecko cały czas może podpierać się nogami, to nauka jazdy na nim jest bardzo łatwa. Wystarczy tak naprawdę posadzić je na tym pojeździe i dać czas, żeby zorientowało się, jak działa – oczywiście cały czas nadzorując to, co robi.

Rowerki biegowe są to urządzenia dedykowane dla dzieci już od 18 miesiąca życia, które pozwalają zaszczepić w maluchach miłość do dwóch kółek. To urządzenia o odpowiednim wyprofilowaniu oraz przystosowaniu do wieku dzieci oraz ich koordynacji ruchowej, dzięki czemu w bezpieczny sposób mogą z nich korzystać.

Co to są rowerki biegowe?


Rowerki biegowe to pierwsze z rowerków, które ma możliwość wytestowania dziecko. Ich cechą charakterystyczną jest nieco inne wyprofilowanie różniące je od tradycyjnych rowerków. Ponadto nie posiadają pedałów. Prędkość na nim osiągana jest przy pomocy odpychania nóżek dziecka od podłoża. To jednoślady, które są polecane najmłodszym dzieciom, by już na bardzo wczesnym etapie ich rozwoju mogły pomóc rozwijać w nich prawidłowe nawyki dotyczące aktywności fizycznej, a także umiejętności jazdy na rowerze. Rowerek biegowy może także być wyposażony w kółka boczne wspomagające jazdę, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem.

Rowerek biegowy to pierwszy pojazd dla dziecka, który pozwala opanować podstawowe umiejętności związane z jazdą na rowerze, dotyczące: hamowania, skręcania kierownicą, balansowania ciałem.

W jaki sposób wybrać rower biegowy dla dziecka?


Właściwie dobrany rowerek biegowy to połowa sukcesu w nawiązaniu miłości do dwóch kółek, a także podstawa bezpiecznej jazdy. Rowerek biegowy jest zalecany użytkownikom już od 18 miesiąca życia, jednak warto pamiętać, że maszynę dobieramy do wzrostu malucha. To pozwoli na komfortowe z niego korzystanie, a także bezproblemowe wsiadanie i zsiadanie z siodełka, co jest niezwykle istotne, ponieważ poczucie komfortu i bezpieczeństwa zachęca dziecko do korzystania z niego.

Rowerek biegowy to jednoślad, który jest lekki i z łatwością można go przenieść. Właśnie na wagę należy zwrócić uwagę, ponieważ maszyna powinna być bardzo lekka, aby dziecko mogło nią samodzielnie sterować, pchać oraz w przypadku upadku nie przygniotła dziecka.

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas wyboru rowerka biegowego dla dziecka?


Rowerek biegowy powinien być dopasowany do wzrostu dziecka. Dla małych dzieci wybierane są rowerki o kołach 10 calowych, a także trójkowe. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na odległość stóp do ziemi dziecka po przyjęciu przez nie pozycji siedzącej. Kiedy rowerek będzie właściwie dobrany, to dziecko będzie mogło swobodnie położyć stopy na ziemi.

Przeglądając oferty poszczególnych producentów warto zwrócić uwagę na kola w jakie został wyposażony rowerek. Na przykład koła piankowe sprawdzą się na równych nawierzchniach, miejskich traktach. Z kolei na trasy nierówne, piaszczyste, bądź kamieniste dobrze jest wybrać pompowane koła, które zdecydowanie zapewnią większy komfort jazdy oraz swobodę poruszania. Koła pompowane pozwalają na swobodne poruszanie się po różnego typu nawierzchniach.

Warto podkreślić, że dla najlepszej amortyzacji wstrząsów oraz niwelowania nierówności występujących na podłoży sprawdzą się modele wyposażone w kola z gumowymi oponami oraz dętkami. Takie rozwiązanie gwarantuje świetną przyczepność, a jednocześnie bardzo wysoki komfort jazdy niezależnie od podłoża. Koła mają bardzo duże znaczenie szczególnie w przypadku poruszania się w warunkach zimowych lub na mokrej nawierzchni, albo po nierównych drogach, przez co dziecko narażone jest na wstrząsy.

Niska rama – dużym atutem rowerów biegowych


W dodatku niska, dobrze wyprofilowana rama wpływa na komfortowe korzystanie z rowerka oraz łatwe wsiadanie na niego. Rowerki biegowe są idealnym wstępem przed zakupem pierwszego rowerka dziecięcego i fantastycznie przygotowują do późniejszej nauki jazdy na rowerze.

Rowerki biegowe powinny mieć także specjalnie wyprofilowane siodełko o ergonomicznym kształcie, wpływające na wspieranie ruchów biegowych dziecka. W dodatku kierownica powinna posiadać regulację wysokości, by umożliwić indywidualne dopasowanie jej wysokości do wzrostu malucha.

Na rynku istnieje ogromny wybór rowerków biegowych o różnych rozmiarach kół wpływających na optymalny komfort jazdy i maksymalną przyczepność na różnych nawierzchniach. To maszyny bardzo solidne, wykonane ze świetnej jakości materiałów, dzięki czemu są bardzo odporne na uszkodzenia, odpryśnięcia czy złamania, dlatego rowerki nawet pomimo silnej eksploatacji czy niefortunnych upadków pozostają bez szwanku. Decydując się na zakup rowerka biegowego należy zwrócić uwagę także na chwyty, które powinny być bezpieczne i wpływać na ochronę delikatnych dłoni dzieci oraz zabezpieczone końcówki kierownicy, by nie doszło do uszkodzenia naskórka.

Jak można zauważyć rowerki biegowe to urządzenia, które dadzą nie tylko dużo radości dziecku, ale także wpłyną na rozwijanie jego pasji oraz zadbają o zachowanie odpowiedniej aktywności fizycznej. To urządzenie, które może stać się fantastycznym prezentem z okazji drugich urodzin, Dnia Dziecka, bądź jako świąteczny upominek. Decydując się na zakup rowerka biegowego warto dobrać go do wzrostu oraz wieku dziecka, by mógł mu posłużyć i dać gwarancję bezpiecznej i radosnej jazdy.

Zobacz jako Siatka Lista
na stronę
Filtruj / Sortuj
 1. Kup na raty
  Rower dziecięcy biegowy Trek Kickster 12 2022
  1 119,00 zł 739,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 723,00 zł
  Ocena:
  100%
 2. Raty: 0%
  Rower dziecięcy Woom 1 2024
  999,00 zł
  Ocena:
  100%
 3. Raty: 0%
  Rower dziecięcy Specialized Hotwalk 2022
  950,00 zł
  Ocena:
  100%
 4. Raty: 0%
  Rower dziecięcy Woom 1 Plus 2021
  1 299,00 zł
  Ocena:
  100%
 5. Raty: 0%
  Rower dziecięcy Woom 1 2021
  1 049,00 zł
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę