Spinki i ogniwa

Spinki i ogniwa

Spinka do łańcucha rowerowego jest to bardzo istotny element w każdym jednośladzie, chociaż nie każdy cyklista ma świadomość, że taki produkt w nim posiada. Spinka to element, który umożliwia połączenie łańcucha, a jednocześnie daje możliwość łatwego rozpięcia go dzięki czemu można go z łatwością konserwować, umyć, bądź wymienić.

Warto wiedzieć jakie spinki do łańcucha rowerowego istnieją na rynku, a także jakie będą kompatybilne z danym typem jednośladu. To wszystko ma ogromne znaczenie, by dobrać odpowiedni model, aby mógł wpłynąć na funkcjonalność łańcucha rowerowego.

Rodzaje spinek do łańcucha rowerowego dostępne na rynku?

Spinki do łańcucha rowerowego są to produkty, które można spinać oraz rozpinać chociaż na rynku istnieją, a także spinki do łańcucha rowerowego jednorazowe, które po rozpięciu nie są już użyteczne. W ofercie różnych producentów dostępne są różne rodzaje spinek do łańcucha, dlatego warto wiedzieć z napędem jakiego rodzaju, ilu rzędowym mamy do czynienia w danym jednośladzie. Dostępne są spinki dedykowane do łańcucha z napędem 6-rzędowym, 7-rządowym, a także 8-rzędowy, 9-rzędowym, 10-rzędowymi 12-rzędowym.

Ponadto dostępne są produkty nierdzewne, stalowe, pół spinki oraz z dwiema zawleczkami, bądź jedną. Spinki do łańcucha rowerowego wyglądają jak dwie delikatne blaszki, które posiadają bolce umożliwiające spięcie. Doskonale sprawdzają się te elementy zastępując fragment łańcucha rowerowego, który uległ awarii. Spinki do łańcucha rowerowego sprawdzają się podczas podróży, szczególnie kiedy jesteśmy oddaleni od jakichkolwiek punktów, w których możemy zakupić tego typu produkt.

Dlatego warto mieć przy sobie właśnie spinki do łańcucha rowerowego. Dużym atutem tego komponentu jest bardzo łatwy montaż. Jednak to co najistotniejsze, to odpowiednie dopasowanie do danego typu jednośladu.

Czym się wyróżniają spinki rowerowe?

Spinki rowerowe muszą być przede wszystkim mocne i trwałe, wykonane z wysokiej jakości materiałów, a także zapewniający łatwy w obsłudze montaż, by każdy cyklista mógł sobie poradzić awaryjnej sytuacji. Dużym atutem rowerowych jest kompatybilność z różnymi Markami Łańcuchów np. Shimano czy Sram.

Warto podkreślić, że spinki rowerowe występują w różnych kolorach, dlatego można je dopasować do konkretnego rodzaju łańcucha. Spinanie łańcucha rowerowego spinką jest niezwykle proste, nie wymaga wielu umiejętności, ani dużego zestawu narzędzi, dlatego podczas podróży wystarczy mieć ten element ze sobą, by nie obawiać się ewentualnej awarii.

Spinka łańcucha rowerowego Sram

W ofercie producenta Sram występują np. spinki do łańcucha 9-rzędowego w kolorze złotym, które wyglądają bardzo stylowo i elegancko, ale przede wszystkim są bardzo trwałymi spoiwami. Specjalne zaprojektowanie spinki rowerowej wypływa na bardzo płynne zmienianie biegów w rowerach 9-rzędowych, dzięki czemu cyklista może cieszyć się efektywnymi przejażdżkami i jazda bez ograniczeń.

Ten produkt można z łatwością samodzielnie zainstalować, bez pomocy fachowca. Warto również zwrócić uwagę na spinkę do łańcucha Sram o modelu Power Lock, która występuje w kolorze srebrnym. Jest dedykowana do 12-rzędowych napędów, została wykonana w specjalnej technologii, dzięki czemu jest trwała i doskonale wpasowuje się w szereg rodzajów napędów 12- rzędowych.

Ze względu na dużą różnorodność oferowanych spinek rowerowych, które występują w asortymencie różnych znanych producentów cyklista może pozwolić sobie na wybór dowolnego modelu. Jednak to co najistotniejsze to konieczność rozważenia na dopasowanie do rodzaju roweru.

Solidne wykonanie z najlepszej jakości materiałów gwarantują najwyższą jakość, a także wytrzymałość produktu, co jest niezwykle istotne podczas pokonywania górskich tras, wymagających wzniesień, a także jazdy po błotnistym terenie czy po prostu podróżowania po miejskich drogach. Każdy cyklista niezależnie od pokonywanej trasy musi czuć się komfortowo i pewnie na swoim jednośladzie, a dobrej jakości podzespoły z pewnością mu dadzą taką gwarancję.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę
Filtruj / Sortuj
  1. 39,90 zł 62,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 62,00 zł
  2. 19,55 zł 23,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 23,00 zł
  3. 20,32 zł 23,90 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 23,90 zł
  4. 40,94 zł 70,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 70,00 zł
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę