Dzwonki do roweru

Dzwonki do roweru

Wśród dostępnych akcesoriów rowerowych dzwonki zajmują szczególna pozycję. Wielu rowerzystów nie wyobraża sobie podróży bez nich. Przydatne są one zwłaszcza w dużych miastach, w których bardzo często trzeba dawać znać o swojej obecności – nie tylko na chodnikach, ale nawet na ścieżkach rowerowych. Jazda bez dzwonka może skończy się kraksą, czego przecież nikt nie chce, prawda? Z tego powodu zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszego sklepu. Znajdziesz w niej dzwonki zróżnicowane pod względem sposobu wykonania. Dzięki temu z łatwością dobierzesz produkt do swojego dwukołowca.

Jaki dzwonek do roweru wybrać? Na co zwrócić uwagę?

 

Żeby dostępne produkty rzeczywiście okazały się przydatne, powinny pasować do ramy roweru lub kierownicy, na której zostaną zamontowane. Z tego powodu należy zwrócić uwagę na sposób montażu dzwonków. Przeważnie służy do tego specjalny uchwyt zabezpieczany śrubką bądź klipsem – ważna będzie jego średnica, która musi pasować do miejsca montażu.

Nie bez znaczenia są również wymiary, jakimi wyróżnia się dzwonek rowerowy. W naszym katalogu znajdują się produkty różnej wielkości, dlatego najlepiej zastanowić się, czy lepszy okaże się model mini czy może dzwonek nieco większy. Ma to wpływ nie tylko na komfort jego użycia, ale też wygląd całość.

Wytrzymałe, solidne dzwonki do roweru

 

Do tego dochodzi też odpowiednia wytrzymałość mechaniczna. To od użytych materiałów zależy, czy dzwonek okaże się zakupem na długi czas czy może na chwilę. Powinien dobrze znosić codzienną eksploatację, jak również wpływ wszelkich czynników szkodliwych. Mowa tu przede wszystkim o wilgoci, promieniowaniu UV, a także zmiennych temperaturach. Producenci zabezpieczają dzwonki pod każdym możliwym względem, tak aby nie trzeba było ich co chwila wymieniać.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest solidny dzwonek na rower. Z tego powodu dostępną ofertę tworzymy wyłącznie z produktów przygotowanych z wysokiej klasy tworzyw. Nie zadowalamy się byle czym. Jakość wykonania oczywiście nie zależy wyłącznie od odporności na uszkodzenia. Znaczenie ma też to, z jakich elementów się on składa. Szczególnie istotne wydają się części wprawiane w ruch. Dzięki nim mechanizm uruchamiający dzwonek będzie działał tak samo dobrze za pierwszym, jak i za tysięcznym razem.

Designerskie dzwonki rowerowe

 

Jakość wykonania to nie wszystko. Należy pamiętać też o tym, że dzwonek  jest także elementem designu roweru. Warto więc decydować się na produkty, które będą z nim zgodne pod względem wyglądu. Bez względu na to czy interesuje Cię dzwonek do roweru miejskiego, szosowego czy górskiego.

W naszym katalogu znajdziesz zarówno modele klasyczne, wyróżniające się ciemną, stonowaną kolorystyką, jak i dzwonki bardziej „odznaczające się” na kierownicy. Zdecydowanie ułatwia to podjęcie ostatecznej decyzji.

Czy warto kupować dzwonki do rowerów?

 

Choć niektórym może zdawać się, że dzwonki nie są niezbędne, praktyka często pokazuje coś zupełnie odwrotnego. Zwłaszcza w dużych, zatłoczonych miastach, w których na ścieżkach rowerowych znajduje się wiele dwukołowców i… ludzi. Bez dzwonka trudno dać znać o tym, że się nadjeżdża, co z kolei może doprowadzić do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Zwłaszcza podczas szybkiej jazdy.

Dzwonek będzie pomocny również po zmierzchu w miejscach, w których nie ma latarni miejskich. Będzie to kolejny sposób, obok użycia świateł, na zwiększenie bezpieczeństwa swojego i osób postronnych. Dźwięk dzwonka może ponadto odstraszyć zwierzęta, które często wchodzą pod koła.

Biorąc to wszystko pod uwagę, należy stwierdzić, że zakup dzwonka rzeczywiście jest bardzo potrzebny. W ofercie naszego sklepu znajdują się urządzenia wykonane przez cenionych producentów, którzy mogą pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Korzystają oni ze sprawdzonych mechanizmów i wysokiej klasy materiałów, dlatego też dzwonki dają gwarancję skutecznego, stabilnego działania, jak również należytej wytrzymałości mechanicznej. Okażą się więc zakupem na długi czas.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista
Strona
na stronę
Filtruj / Sortuj
  1. 59,00 zł 47,20 zł
  2. 69,00 zł 55,20 zł
  3. 79,90 zł 63,92 zł
  4. 79,90 zł 63,92 zł
  5. Kup na raty
    169,00 zł 135,20 zł
  6. 69,00 zł 58,65 zł
Zobacz jako Siatka Lista
Strona
na stronę