Ładuję...

Uszkodzona opona rowerowa 

Nie ma nic gorszego, jak uszkodzona opona rowerowa w trakcie jazdy. Uniemożliwia ona kontynuację przejażdżki. Do najczęstszych przyczyn przecięcia lub przebicia opony można zaliczyć leżące na podłożu rozbite szkło, ostre kamienie, czy kawałki plastiku. Innymi powodami usterki będą także źle dobrana opona, zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie w oponie, czy za duże tarcie między oponą a dętką. Jeśli Twoja opona służy już kilka sezonów, jest znacznie bardziej narażona na uszkodzenie. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o wymianie elementu na nowy.

Co zrobić z uszkodzoną oponą?

Naprawa opon rowerowych wiąże się z kosztami wymiany. Czasem wada, która powstała nie jest na tyle duża, żeby nie móc jej naprawić własnymi siłami. Jednym ze sposobów jest zaopatrzenie się w łatki do samodzielnego założenia.

Jak przykleić łatkę do opony? Naprawę rozpocznij od ściągnięcia dętki. Następnie wybierz jeden z lepców. Są dwa rodzaje tego produktu, najczęściej wybierane są opcje na kleju. Wystarczy zmatowić przestrzeń wokół uszkodzenia, odtłuścić, nanieść klej, a następnie łatkę. Szybszym rozwiązaniem będzie użycie łatki samoprzylepnej, którą nakłada się tak samo jak łatkę na klej.