Ładuję...

Co to jest bike fitting i dlaczego warto nas wybrać?

Zastanawiasz się, jak poprawić wyniki na rowerze? Chcesz się poczuć lepiej w siodle? Najwyższa pora… Bike fitting sprawi, że pojedziesz znacznie szybciej i bardziej komfortowo. Jednocześnie! I na tym zalety się nie kończą. Właściwie przeprowadzona sesja zwróci Twoją uwagę na wady postawy i obszary do pracy także poza jazdą rowerową. 

W Centrum Rowerowym Sprint znajduje się profesjonalne studio bike fittingu wyposażone w najnowocześniejszą technologię Retül Bike Fit. Twoje sesje poprowadzi mgr fizjoterapii Paweł Niechwiedowicz, wyspecjalizowany w pracy ze sportowcami i amatorami w każdej dyscyplinie jazdy.

Bike fitting - jak to działa?

Kiedy wsiadasz i jedziesz, Ty i Twój rower powinniście być całością. 

Twoje ciało jest niepowtarzalne i taki sam powinien być rower, na którym jedziesz. Bike fitting sprawia, że rower stanie się indywidualnie dopasowany do Ciebie i Twoich potrzeb. To proste; im mniej myślisz o samym rowerze, tym więcej czasu pozostaje na radość z jazdy. Podstawą dobrych wrażeń i osiągów w każdym terenie jest odpowiednia pozycja i precyzyjnie opracowane punkty styku. Pokonasz podjazdy z mniejszym wysiłkiem, zyskasz pewność przy pędzie w dół. 

Wbrew obiegowej opinii: żeby było szybko, wcale nie musi być niewygodnie. Jest dokładnie odwrotnie! Dobrze dopasowany rower i pozycja sprawiają, że jedziesz jednocześnie i bardziej komfortowo, i z większą prędkością. Przekonaj się sam. 

Nasz certyfikowany specjalista Retül Fit dopasuje pozycję i zaproponuje komponenty w oparciu o Twój styl jazdy, cele i indywidualne uwarunkowania ciała.

Bike fitting w oparciu o metodę Retül

Retül Fit to metoda która zdominowała konkurencję dzięki zaawansowanej technologii, dokładności działania, a przede wszystkim - dzięki indywidualnemu podejściu do każdego kolarza i rowerzysty, niezależnie od jego wyników i stylu jazdy. Za rozwój Retül Fit jest odpowiedzialny m.in. jeden z czołowych badaczy na scenie światowej medycyny sportowej, założyciel słynnego Boulder Center for Sports Medicine, dr Andy Pruitt.

Na czym to polega? Nowe narzędzie Retül Fit oparto o oprogramowanie, które zbiera dane z całego Twojego ciała, a następnie tworzy trójwymiarowy obraz wideo. Specjalista zyskuje szczegółowe dane dotyczące Twojej pozycji ciała i analizuje je, przechodząc do optymalizacji. W efekcie rower staje się idealnie dopasowany do Twojej budowy, umiejętności, doświadczenia i kondycji fizycznej. Retül łączy wiedzę medyczną i biomechaniczną, żeby wykorzystać do maksimum potencjał Twój i Twojego roweru.

Proces Retül Fit

1. Profil kolarza 

Nasz fizjoterapeuta zapyta o Twoje cele, a przy tym pozna siłę i możliwości fizyczne. Dokonacie szczegółowej analizy potrzeb, słabych punktów, przebytych kontuzji i planów na przyszłość. 

Następne kroki pozwolą Ci uzyskać osiągi lepsze średnio aż o 5%! 

2. Badanie motoryczne 

W tej fazie specjalista Retül Fit bada Twój typowy zakres ruchu, a także budowę stopy, kolan i zakrzywienie kręgosłupa. Identyfikuje się ewentualną asymetrią i określa punkt wyjścia do określenia najlepszej możliwej pozycji w siodle.

3. Ustawienia w widoku bocznym 

Perspektywy boczna określa parametry takie jak: 

- wysokość i przesunięcie siodła
- położenie jarzma sztycy 
- długość oraz kąt nachylenia mostka. 

4. Ustawienia w widoku przednim 

Dzięki ustawieniu w widoku przednim fizjoterapeuta zyskuje szereg danych biomechanicznych i kinetycznych. W oparciu o te informacje ustawia się pedały i dobiera odpowiednie wkładki. Biodro, kolano i stopa znajdują się w idealnej linii.

5. Customowe wkładki do butów FootBalance

Formowane do indywidualnego kształtu stóp wkładki do butów zapewniają korekcję punktu podparcia. W rezultacie przeniesienie mocy jest skuteczniejsze, a oś stawu kolanowego jest zachowana.
Więcej o wkładkach w artykule - Personalizowane wkładki Footbalance a buty rowerowe


Ile kosztuje bike fitting?

Usługa bike fittingu obejmuje: 

- przeprowadzenie wywiadu
- ocenę biomechaniki rowerzysty
- sesję na rowerze Retül Muve SL oraz na własnym rowerze
- przedstawienie raportu pozycji oraz oceny biomechanicznej

Bikefiitting - 799 zł.
Każdy następny - 399 zł.
Konsultacja - 250 zł.

Kontakt:

Paweł Niechwiedowicz
tel. 609 614 032

Adres:

Fizjoterapia Niechwiedowicz
ul. Czysta 16 lok. 6
15-057 Białystok