Co to jest bike fitting i dlaczego wybrać nasze studio?

Ładuję...

 

Zastanawiasz się, jak poprawić wyniki na rowerze? Chcesz się poczuć lepiej w siodle? Najwyższa pora… Bike fitting sprawi, że pojedziesz znacznie szybciej i bardziej komfortowo. Jednocześnie! I na tym zalety się nie kończą. Właściwie przeprowadzona sesja zwróci Twoją uwagę na wady postawy i obszary do pracy także poza jazdą rowerową. 

W Centrum Rowerowym Sprint znajduje się profesjonalne studio bike fittingu wyposażone w najnowocześniejszą technologię Retül Bike Fit. Twoje sesje poprowadzi mgr fizjoterapii Paweł Niechwiedowicz, wyspecjalizowany w pracy ze sportowcami i amatorami w każdej dyscyplinie jazdy.

 

Bike fitting - jak to działa?

Kiedy wsiadasz i jedziesz, Ty i Twój rower powinniście być całością. 

Twoje ciało jest niepowtarzalne i taki sam powinien być rower, na którym jedziesz. Bike fitting sprawia, że rower stanie się indywidualnie dopasowany do Ciebie i Twoich potrzeb. To proste; im mniej myślisz o samym rowerze, tym więcej czasu pozostaje na radość z jazdy. Podstawą dobrych wrażeń i osiągów w każdym terenie jest odpowiednia pozycja i precyzyjnie opracowane punkty styku. Pokonasz podjazdy z mniejszym wysiłkiem, zyskasz pewność przy pędzie w dół. 

Wbrew obiegowej opinii: żeby było szybko, wcale nie musi być niewygodnie. Jest dokładnie odwrotnie! Dobrze dopasowany rower i pozycja sprawiają, że jedziesz jednocześnie i bardziej komfortowo, i z większą prędkością. Przekonaj się sam. 

Nasz certyfikowany specjalista Retül Fit dopasuje pozycję i zaproponuje komponenty w oparciu o Twój styl jazdy, cele i indywidualne uwarunkowania ciała.

Bike fitting w oparciu o metodę Retül

Retül Fit to metoda która zdominowała konkurencję dzięki zaawansowanej technologii, dokładności działania, a przede wszystkim - dzięki indywidualnemu podejściu do każdego kolarza i rowerzysty, niezależnie od jego wyników i stylu jazdy. Za rozwój Retül Fit jest odpowiedzialny m.in. jeden z czołowych badaczy na scenie światowej medycyny sportowej, założyciel słynnego Boulder Center for Sports Medicine, dr Andy Pruitt.

 


Na czym to polega? Nowe narzędzie Retül Fit oparto o oprogramowanie, które zbiera dane z całego Twojego ciała, a następnie tworzy trójwymiarowy obraz wideo. Specjalista zyskuje szczegółowe dane dotyczące Twojej pozycji ciała i analizuje je, przechodząc do optymalizacji. W efekcie rower staje się idealnie dopasowany do Twojej budowy, umiejętności, doświadczenia i kondycji fizycznej. Retül łączy wiedzę medyczną i biomechaniczną, żeby wykorzystać do maksimum potencjał Twój i Twojego roweru.

 

Proces Retül Fit

1. Profil kolarza 

Nasz fizjoterapeuta zapyta o Twoje cele, a przy tym pozna siłę i możliwości fizyczne. Dokonacie szczegółowej analizy potrzeb, słabych punktów, przebytych kontuzji i planów na przyszłość. 

Następne kroki pozwolą Ci uzyskać osiągi lepsze średnio aż o 5%! 

2. Badanie motoryczne 

W tej fazie specjalista Retül Fit bada Twój typowy zakres ruchu, a także budowę stopy, kolan i zakrzywienie kręgosłupa. Identyfikuje się ewentualną asymetrią i określa punkt wyjścia do określenia najlepszej możliwej pozycji w siodle.

 

 

3. Ustawienia w widoku bocznym 

Perspektywy boczna określa parametry takie jak: 

  • wysokość i przesunięcie siodła
  • położenie jarzma sztycy 
  • długość oraz kąt nachylenia mostka. 

4. Ustawienia w widoku przednim 

Dzięki ustawieniu w widoku przednim fizjoterapeuta zyskuje szereg danych biomechanicznych i kinetycznych. W oparciu o te informacje ustawia się pedały i dobiera odpowiednie wkładki. Biodro, kolano i stopa znajdują się w idealnej linii.

5. Wizyta kontrolna 

Wizyta kontrolna to integralna część procesu bike fittingu. Odbywa się zazwyczaj po tygodniu/dwóch. Na wizycie kontrolnej przeanalizujecie efektywność wprowadzonych zmian. Ocenisz, jak adaptujesz się do nowej pozycji. Wprowadzicie też niezbędne korekty.


6. Customowe wkładki do butów FootBalance

Formowane do indywidualnego kształtu stóp wkładki do butów zapewniają korekcję punktu podparcia. W rezultacie przeniesienie mocy jest skuteczniejsze, a oś stawu kolanowego jest zachowana.
Więcej o wkładkach w artykule - Personalizowane wkładki Footbalance a buty rowerowe

 

Ile kosztuje bike fitting?

Usługa bike fittingu obejmuje: 

  • przeprowadzenie wywiadu
  • ocenę biomechaniki rowerzysty
  • sesję na rowerze Retül Muve SL oraz na własnym rowerze
  • przedstawienie raportu pozycji oraz oceny biomechanicznej

 

W cenie jest również wizyta kontrolna. 

 

Cena promocyjna: 599 PLN.
Każdy kolejny: 350 PLN.

 

Zainteresowany? 

Zadzwoń: 609 614 032

albo napisz na sklep@sprint-rowery.pl

 

Nasze studio bike fittingu Retül Fit znajduje się w Centrum Rowerowym Sprint w Białymstoku, przy ul. Kołłątaja 22.