Bike fitting Warszawa

Ładuję...

Niezależnie czy z roweru korzystasz rekracyjnie, używasz go jako środek transportu po mieście, czy na Gassach znasz już każdy zakręt i każdą dziurę - powinieneś wykorzystać maksymalnie to, co oferuje zarówno Twój rower, jak i Twój organizm. Bike fitting pozwoli wyciągnąć z Was to, co najlepsze.


Rozwiązanie wszelkich problemów związanych z brakiem komfortu podczas jazdy rowerem: bólem, drętwieniem i innymi dolegliwościami, jest właśnie przed Tobą. Fitting to także ograniczenie ryzyka urazów w przyszłości, aby uprawiać kolarstwo przez długie lata. Jednocześnie dzięki optymalizacji pozycji pod kątem aerodynamicznym poprawiasz swoje osiągi. Rezultat? Jedziesz szybciej i bardziej komfortowo!

Bike fitting to usługa często określana jako „ustawienie pozycji na rowerze”. To po części prawda, natomiast kompleksowa analiza fittingowa przeprowadzona u nas zawiera dużo więcej.

 

Pakiet Bike Fitting Standard - 799 zł / 849 zł (rower TT/tri) obejmuje:

 • wywiad w formie rozmowy, na temat celów, intensywności treningowych, przebytych kontuzjach
 • ocenę antropomeryczną
 • dopasowanie pozycji na rowerze wraz z ewentualną wymianą komponentów
 • ocena pozycji na podstawie wideoanalizy i odczytu z mat tensometrycznych
 • regulacja bloków wraz z konsultacją doboru wkładek
 • montaż komponentów przez wykwalifikowanych serwisantów
 • raport z wizyty
 • wizytę kontrolną
 • dobrą kawę w trakcie procesu :)

 

Znacząco się różni od typowego ustawienia wysokości siodełka opierając się o ścianę, prawda?

 

Pakiet Bike Fitting Premium - najczęściej wybierany! - w kwocie 1145 zł to dodatkowo:

 • wykonanie indywidualnie formowanych wkładek do butów FootBalance
 • dodatkowa konsultacja fizjoterapeutyczna

 

Dodatkowe usługi świadczone przez nasze studio bikefittingowe to:

 • Bike sizing - 199 zł - dobór odpowiedniego rozmiaru ramy roweru
 • Wykonanie wkładek do butów FootBalance - 400 zł
 • Konsultacja bikefittingowa - 149 zł (1h)

 

 

Postęp w dziedzinie technologii sprawia, że zaawansowana analiza fittingowa nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla zawodowców. W naszym studio współpracujemy z gebioMized - firmą dostarczającą kompletne rozwiązania fittingowe od 2001 roku. Wprowadziła trend pomiaru nacisku metodą mat tensometrycznych, za którą podążyli inni producenci. Pomiar za pomocą mat, w porównaniu do tradycyjnych urządzeń, pozwala na dokładne badanie nacisku na całym badanym elemencie - w końcu na czubku siodełka ciśnienie będzie zdecydowanie inne niż na jego końcu. Cały pomiar odbywa się w czasie rzeczywistym, przez co mamy możliwość porównania generowanego nacisku bez schodzenia z siodełka. Lata doświadczeń pozwoliły udoskonalić produkt do tego stopnia, że stał się wzorem dokładności i efektywności dla konkurentów. Wraz z zestawem kamer i oprogramowaniem do wideoanalizy tworzą kompletny system fittingowy, w którym efekty każdej modyfikacji można analizować całościowo. Bike fitting to proces, w którym każda pojedyncza zmiana ma odzwierciedlenie w całej pozycji. Narzędzia gebioMized pozwalają nam monitorować efekty korekt tak jak żaden inny system: dokładnie, kompleksowo i skutecznie. Z takich samych narzędzi korzystają zawodowe zespoły kolarskie INEOS Grenadiers oraz AG2R. gebioMized poleca również Jarek Dymek - jeden z prekursorów bike fittingu w Polsce.

W naszym studio korzystamy z poszczególnych elementów całego systemu:

gebioMized Motion Analysis to zestaw kamer wraz z oprogramowaniem, pozwalające nam uzyskać informacje odnośnie pozycji kręgosłupa, pracy stawów kolanowych i biodrowych. Pomaga nam ponadto ustalić optymalne rozłożenie masy ciała pomiędzy siedzenie a kierownicę, oraz porównać zmiany do poprzedzającego je obrazu.


gebioMized GP Bike to mata tensometryczna na siodełko. Za pomocą 64 czujników prezentuje w formie graficznej ciśnienie wywierane na dany punkt siodełka. Znasz pewnie to uczucie, gdy wybierasz siodełko na półce w sklepie - niby wygląda w porządku, ale skąd masz wiedzieć jak się będziesz na nim czuł podczas piątej godziny jazdy? Za pomocą maty tensometrycznej otrzymasz od razu podgląd, czy ciśnienie na danym siodełku, w danej pozycji rozkłada się prawidłowo.


gebioMized GP Cycle to mata tensometryczna do butów kolarskich. Działa na tej samej zasadzie jak wspomniana wcześniej mata do siodełka. Poprzez dynamiczną rejestrację nacisku stopy na matę można analizować naciski wewnątrz buta na całej jego powierzchni. Przez to bikefitter może dobrać odpowiednie buty lub wkładki kolarskie, poprawiając jednocześnie komfort i efektywność pedałowania.

Customowe wkładki do butów FootBalance
Formowane do indywidualnego kształtu stóp wkładki do butów zapewniają korekcję punktu podparcia. W rezultacie przeniesienie mocy jest skuteczniejsze, a oś stawu kolanowego jest zachowana.
Więcej o wkładkach w artykule - Personalizowane wkładki Footbalance a buty rowerowe


 

Przez te wszystkie zagadnienia przeprowadzi Was Jarek Żołądek - mgr fizjoterapii, od 10 lat związany z fizjoterapią sportową, uczestnik wielu specjalistycznych kursów z zakresu terapii manualnej.

Współpracuje ze sportowcami m.in. z kadrą torową orlików, drużynami piłkarskimi, siatkarskimi oraz z wieloma sportowcami zarówno na poziomie czysto amatorskim jak i wyczynowym.

Prywatnie pasjonat dobrej kawy, kolarstwa i dobrej muzyki.

Masz pytania?
Adres e-mail: fitting@sprint-rowery.pl
Tel: 798 485 469