Ładuję...

Aplikacja z trasami rowerowymi – najlepsze opcje dla cyklistów

23/02/2024
Aplikacja z trasami rowerowymi – najlepsze opcje dla cyklistów

Bez smartfona jak bez ręki – nawet na rowerze! Aplikacje mobilne dla cyklistów bardzo ułatwiają poszukiwanie tras, sprawdzanie ilości przejechanych kilometrów i wiele więcej! Chcesz dowiedzieć się, jakie są najlepsze aplikacje dla rowerzystów? Nie szukaj dalej – zebraliśmy je tutaj wszystkie!

Spis treści:

  1. Jak aplikacje mogą ulepszyć Twoje doświadczenia rowerowe?
  2. Aplikacja rowerowa – Twój sprzymierzeniec w trasie
  3. Najlepsze aplikacje z trasami
  4. Mobilna aplikacja – trasy rowerowe w Twoim smartfonie!

aplikacja-z-trasami-rowerowymi

Jak aplikacje mogą ulepszyć Twoje doświadczenia rowerowe?

Kto dziś nie ma smartfona? To urządzenie stało się dla wielu osób niemal niezastąpione. Za jego pomocą jesteśmy w stanie wykonać ogromną ilość czynności. Zakupy, umawianie wizyt, kontakt z ludźmi z całego świata, sprawdzanie trasy i wiele więcej. Niewiele jest zatem osób, które nie posiadają w kieszeni smartfona. A dla pasjonatów jazdy na rowerze to bezcenne narzędzie, które może wzbogacić kolarskie doświadczenia. Telefon to podstawowe narzędzie każdego rowerzysty. Dlaczego warto go mieć zawsze przy sobie podczas rowerowych przejażdżek? Podpowiadamy!

1. Nawigacja

Kto nigdy nie korzystał Google Maps, gdy pomylił drogę? Nawigacja w smartfonach pozwala rowerzystom planować trasy, śledzić swoje położenie i znaleźć najlepsze drogi rowerowe. Najlepsza nawigacja rowerowa na telefon pomoże Ci unikać ruchliwych dróg i odkrywać nowe, malownicze szlaki.

2. Monitorowanie osiągów

Aplikacje sportowe dla rowerzystów oferują całe mnóstwo funkcji, takich jak średnia prędkość, dystans, czas trwania treningu i spalone kalorie. To świetny sposób na śledzenie swoich postępów i wsparcie motywacji do dalszego progresu.

3. Bezpieczeństwo

Nawet najbardziej doświadczonemu rowerzyście może zdarzyć się wypadek. Smartfon jest więc niezbędny, by  razie konieczności szybko wezwać pomoc.

Aplikacja z trasami rowerowymi 

Zastanawiasz się, czy specjalna aplikacja z trasami rowerowymi jest Ci potrzebna? Odpowiedź, jak zawsze, brzmi – to zależy. Jeśli lubisz wspomagać się technologią, to może bardzo ułatwić codzienne treningi kolarskie. Aplikacje dla rowerzystów oferują specjalne funkcje, takie jak śledzenie trasy, analiza treningów, planowanie treningów, czy też integracja z urządzeniami pomiarowymi. Pozwalają na personalizację treningów i celów, co może znacznie zwiększyć skuteczność i motywację do ich kontynuacji. Niektóre apki oferują zaawansowane narzędzia do analizy danych treningowych, co może pomóc w identyfikowaniu obszarów do poprawy oraz optymalizacji treningu. Dedykowane aplikacje dla rowerzystów często posiadają wbudowane społeczności, gdzie użytkownicy mogą dzielić się swoimi osiągnięciami, motywować się nawzajem i odkrywać nowe trasy z innymi pasjonatami jazdy na rowerze. Jeśli szukasz takich funkcji, koniecznie sprawdź nasze propozycje aplikacji dla rowerzystów!

aplikacja-z-trasami-rowerowymi

Zobacz również: Jak poprawić kondycję – porady dla rowerzystów

Najlepsze aplikacje z trasami

Wiesz już, że smartfon w trasie zawsze się przydaje. Dlaczego by nie wykorzystać go do celów sportowych? Czas poznać najlepsze aplikacje i mapy dla rowerzystów na telefon. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie 5 świetnych aplikacji, dzięki którym kręcenie kilometrów na rowerze będzie jeszcze przyjemniejsze! Gotowy? Zaczynamy!

Strava

Największy hit wśród cyklistów i jedna z tych aplikacji, które musisz koniecznie wypróbować, jeśli kochasz jazdę na rowerze. Strava to nie tylko aplikacja z trasami rowerowymi, ale wielofunkcyjne narzędzie dla cyklistów. Umożliwia użytkownikom śledzenie swoich tras rowerowych. Rejestruje dystans, prędkość, czas przejazdu oraz wysokość, co pozwala na dokładne monitorowanie postępów treningowych. Oferuje narzędzia do analizy wydajności, w tym średniej prędkości, tempa oraz podziału trasy na segmenty, co umożliwia porównanie swoich wyników z innymi użytkownikami. Strava to nie tylko narzędzie do śledzenia treningów, ale również platforma społecznościowa, która umożliwia użytkownikom dzielenie się swoimi osiągnięciami, komentowanie i lajkowanie aktywności innych rowerzystów oraz rywalizowanie na wyznaczonych segmentach. Różnego rodzaju wyzwania i cele treningowe motywują użytkowników do regularnego uczestnictwa i doskonalenia swoich umiejętności rowerowych. Przydatną funkcją są mapy rowerowe na telefon, które pozwalają użytkownikom odkrywać nowe trasy oraz planować swoje przejazdy. Aplikacja może być łatwo zsynchronizowana z różnymi urządzeniami GPS, takimi jak zegarki sportowe, czy liczniki rowerowe, co umożliwia automatyczne przesyłanie do niej danych treningowych. Strava zbiera i prezentuje różnorodne statystyki z treningów, takie jak przejechane kilometry, całkowity czas aktywności, ilość spalonych kalorii itp. Dzięki temu pozwala użytkownikom śledzić swoje postępy. 

Aplikacja Strava dostępna jest dla użytkowników smartfonów z systemem operacyjnym Android i iOS. W wersji podstawowej jest bezpłatna. 

Komoot

Komoot to kolejna świetna aplikacja do tras rowerowych, która oferuje szczegółowe mapy, trasy i nawigację. Podobnie jak Strava, umożliwia śledzenie przebiegu treningów, analizę statystyk oraz udostępnianie tras z innymi użytkownikami. Jednakże, w przeciwieństwie do Stravy, Komoot skupia się bardziej na odkrywaniu nowych tras i przygodach, oferując bardziej zaawansowane opcje planowania wycieczek, w tym uwzględnianie preferencji terenowych i stopnia trudności. Dodatkowo Komoot oferuje bogatsze opcje nawigacyjne, w tym wskazówki głosowe i integrację z systemami nawigacyjnymi roweru.

Aplikacja ta jest dostępna dla smartfonów z Androidem i iOS. Możesz pobrać ją za darmo ze sklepu Google Play lub App Store. 

aplikacja-z-trasami-rowerowymi

Przeczytaj także: Jak zamontować licznik rowerowy – Sprint-Rowery podpowiadają!

Move! Bike Computer

Move! Bike Computer to zaawansowana aplikacja dla rowerzystów, która oferuje monitorowanie aktywności, GPS, analizę treningów oraz integrację z urządzeniami do monitorowania parametrów zdrowotnych. W porównaniu do aplikacji Strava i Komoot, Move! Bike Computer wyróżnia się bardziej zaawansowanymi funkcjami analizy treningów, personalizacją celów treningowych oraz integracją z urządzeniami do monitorowania parametrów zdrowotnych. Dodatkowo aplikacja umożliwia udostępnianie wyników treningowych w społeczności oraz integrację z różnymi platformami treningowymi i zdrowotnymi. Te funkcje pozwalają użytkownikom na kompleksowe monitorowanie, analizę i doskonalenie treningów, co sprawia, że Move! Bike Computer stanowi atrakcyjną alternatywę dla rowerzystów poszukujących zaawansowanego narzędzia do śledzenia aktywności.

BikeMap

Bike Map to innowacyjna mapa rowerowa. Aplikacja dedykowana jest pasjonatom jazdy na rowerze, która zapewnia kompleksowe wsparcie podczas planowania tras rowerowych. Bike Map oferuje obszerną bazę tras rowerowych na całym świecie, umożliwiając użytkownikom odkrywanie nowych miejsc. Dzięki funkcji wyszukiwania i filtrowania użytkownicy mogą łatwo znaleźć trasy odpowiadające ich preferencjom i umiejętnościom. Aplikacja zapewnia szczegółowe informacje na temat tras, takie jak długość, profil wysokościowy, rodzaj nawierzchni oraz punkty orientacyjne. To pozwala rowerzystom dokładnie planować swoje wyprawy i unikać nieprzewidzianych trudności. Bike Map wyróżnia się także swoją społecznością, w której użytkownicy mogą dzielić się swoimi trasami, zdjęciami i wskazówkami z innymi pasjonatami kolarstwa. Dzięki temu aplikacja staje się miejscem inspiracji i wymiany doświadczeń. Dodatkowo jest łatwa w obsłudze dzięki intuicyjnemu interfejsowi i przyjaznemu designowi. To sprawia, że nawet początkujący rowerzyści mogą z łatwością korzystać z jej funkcji.

Map.me

Map.me to aplikacja mobilna dedykowana dla rowerzystów, która oferuje wiele przydatnych funkcji i narzędzi ułatwiających planowanie trasy oraz nawigację podczas jazdy na rowerze. Dostępna dla użytkowników smartfonów z iOS i Android. Cieszy się popularnością ze względu na swoją prostotę obsługi i dokładność map. Jedną z głównych zalet Map.me jest możliwość korzystania z mapy dla rowerzystów offline. Użytkownicy mogą pobrać mapy obszarów, przez które planują podróżować, co jest szczególnie przydatne w miejscach, gdzie sygnał internetowy jest słaby lub niedostępny. Dzięki temu rowerzyści mogą swobodnie eksplorować nowe tereny bez obaw o utratę połączenia z siecią. Map.me oferuje także szczegółowe informacje na temat tras rowerowych, w tym różnice wysokości terenu, rodzaje nawierzchni i inne istotne dane, które pomagają wybrać optymalną trasę z uwzględnieniem preferencji i umiejętności. Apka umożliwia również planowanie tras z punktu A do punktu B, uwzględniając preferowane trasy rowerowe. Aplikacja pomoże Ci uniknąć ruchliwych dróg czy niebezpiecznych obszarów. Dodatkowo użytkownicy mogą oznaczać interesujące miejsca na mapie, takie jak restauracje, punkty widokowe czy stacje benzynowe, co ułatwia planowanie przerw w podróży i zaopatrzenie się w potrzebne artykuły. 

Map.me jest dostępna za darmo do pobrania i użytkowania, co czyni ją atrakcyjnym wyborem dla wielu rowerzystów. Jednakże istnieje również możliwość dokupienia dodatkowych funkcji lub map szczegółowych za dodatkową opłatą.

aplikacja-z-trasami-rowerowymi

Mobilna aplikacja – trasy rowerowe w Twoim smartfonie!

Aplikacje rowerowe to rewelacyjny sposób na ułatwienie sobie codziennych przejażdżek rowerowych. Większość z nich jest darmowych, więc nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy. Pamiętaj jednak, by jadąc na rowerze używać telefonu zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Korzystaj z wygodnych etui na telefon na rower dostępnych w Sprint-Rowery. Możesz kupić pokrowiec na telefon (np. Topeak Omni Ridecase DX) lub torbę na telefon (np. Electra Ziggy). 

aplikacja-z-trasami-rowerowymi

aplikacja-z-trasami-rowerowymi

Może czas na zakup nowego roweru? Sprawdź najlepsze oferty w Sprint-Rowery i kup rower górski, np. Trek Supercaliber SLR 9.8 XT Gen 2, turystyczny, taki jak Trek Dual Sport 3 Equipped, lub szosowy, np. Giant Propel Advanced 1.

aplikacja-z-trasami-rowerowymi

aplikacja-z-trasami-rowerowymi

aplikacja-z-trasami-rowerowymi

Odwiedź stronę internetową Sprint-Rowery i wybieraj spośród tysięcy modeli jednośladów, przydatnych akcesoriów, wygodnych ubrań i części do Twoich dwóch kółek. Zamawiaj z dostawą pod same drzwi i zdobywaj kolejne szlaki!

Polecane produkty